Holly Holm zawodniczką UFC!

Kobiecą dywizję kogucią UFC zasiliła była zawodniczka i mistrzyni w boksie Holly Holm, która ma na swoim koncie MMA siedem zwycięstw i ani jednej porażki.

Informację tę podał na swoim Twitterze szef UFC, Dana White. Holly Holm stoczyła w boksie 38 pojedynków z czego 33 wygrała, odniosła dwie porażki i trzy remisy. Była mistrzynią federacji WBA, WBC, IBF oraz IBA. Pierwsza walką Holm planowana jest pod koniec tego roku jednak nie należy się spodziewać iż jej rywalką będzie mistrzyni UFC Ronda Rousey.

Holly Holm swoją karierę w MMA rozpoczęła w 2011 roku pokonując w pierwszej walce Christinę Domke przez TKO (leg kicks) w drugiej rundzie. Z siedmiu walk tylko jedna zakończyła się przez decyzję a pozostałe przez KO/TKO. Holly Holm swoje MMA szlifuje u Jacksona Winkeljohn’a w Albuquerque w Nowym Meksyku.

 

9 thoughts on “Holly Holm zawodniczką UFC!

  1. Świetna wiadomość! Dobrze, że prowadzą ją z głową i nie rzucają od razu na głęboką wodę. Niech zawalczy ze 3 razy w UFC i jeśli będzie odnosić sukcesy to walka z Rondą będzie nieunikniona 🙂

  2. Dodson zjadłby Rondę i nie chodzi tu o umiejętności tylko o różnice w budowie organizmu- większa gęstość kości, mocniejsze ścięgna i gospodarka hormonalna bardziej sprzyjająca treningom i walce. Ronda ogarnie kolesi bez techniki ale każdy typ na chociaż średnim poziomie mma ogarnie ronde

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.