Holly Holm vs. Megan Anderson planowane na UFC 225 w Chicago

Fighters Magazine – Twitter

Bardzo interesujący pojedynek w wadze piórkowej kobiet, w przygotowaniu na UFC 225.

Organizacja UFC pracuje nad zestawieniem niezwykle interesującego starcia w kategorii piórkowej kobiet. Starciem tym, miałby być pojedynek pomiędzy Holly Holm (11-4) oraz Megan Anderson (8-2). Walka planowana jest na 9 czerwca podczas gali UFC 225 w Chicago.

Holly Holm  przygodę z MMA rozpoczęła w świetnym stylu, wygrywając 10 pojedynków z rzędu. Kulminacyjnym punktem w jej karierze było pokonanie w walce mistrzowskiej jednej z najlepszych zawodniczek w historii, Ronde Rousey. Następnie przyszły ciężkie chwile w których musiała uznać wyższość trzech rywalek z rzędu. Najpierw straciła mistrzowski pas przeciwko Mieshy Tate, następnie uległa Valentinie Shevchenko i ostatecznie nie sprostała Germaine de Randamie, w walce, która była inauguracyjnym mistrzostwem kategorii piórkowej kobiet. W swojej ostatniej walce, która była zarazem kolejną szansą na zdobycie mistrzowskiego pasa, uległa przez jednogłośną decyzję, Cris Cyborg.

Megan Anderson znajduje się aktualnie w serii czterech zwycięstw z rzędu. Wszystkie ostatnie zwycięstwa odbyły się pod banderą organizacji Invicta FC. W ostatniej walce, która odbyła się 14 stycznia 2017 roku, Amerykanka pokonała Charmaine Tweet zdobywając tymczasowy pas mistrzowski w kategorii piórkowej, który ostatecznie zamieniony został na pełnoprawny pas, z racji przenosin Cris Cyborg do UFC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *