Holly Holm składa odwołanie od werdyktu walki z Germaine de Randamie na UFC 208

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images)

Holly Holm nie chce pozostawić sprawy z wynikiem jej walki z Germaine de Randamie i składa odwołanie.

Na minionej gali UFC 208 odbyła się walka inaugurująca dywizję piórkową, ale w pojedynku tym nie obyło się bez kontrowersji. Dwukrotnie podczas walki Germaine de Randamie zadała ciosy Holly Holm po gongu kończącym rundę drugą i trzecią. Sędzia Todd Anderson nie zareagował upomnieniem oraz odjęciem punktu. Ostatecznie Germaine de Randamie wygrała pojedynek jednogłośną decyzją sędziów zostając pierwszą mistrzynią wagi piórkowej UFC/

W związku z tym Holly Holm i jej team złożyli odwołanie dotyczące niesportowego zachowania Holenderki i braku reakcji sędziego oraz werdyktu pojedynku.

— Z szacunkiem prosimy Komisję o przyjrzenie się błędnej ocenie sędziego Andersona w kwestii faulu i zmianę decyzji poprzez odjęcie punktu w drugiej rundzie oraz błędnej ocenie i odjęciem punktu za faul w trzeciej rundzie oraz ogłoszenie odpowiedniego werdyktu.

Dla Holly Holm (10-3) była to trzecia przegrana walka z rzędu po tym jak pokonała Rondę Rousey i zdobyła tytuł mistrzyni wagi koguciej. Jeżeli odwołanie wniesione przez Holm zostałoby uznane wówczas wynik jej walki z de Randamie zostałby zmieniony na remis lub nierozstrzygnięty. Ta zmiana sprawiłaby, że dywizja piórkowa pozostałaby bez mistrzyni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *