Henry Cejudo usunięty z rankingów UFC

Douglas P. DeFelice/Getty Images

Były mistrz podwójny mistrz wagi muszej i koguciej UFC Henry Cejudo został oficjalnie usunięty z rankingów UFC, a jego pas wagi koguciej jest obecnie wolny.

Henry Cejudo zaszokował świat MMA, gdy nagle ogłosił decyzję o zakończeniu kariery po zwycięstwie w drugiej rundzie przez TKO nad Dominickiem Cruzem na gali UFC 249. Po zwycięstwie Cejudo wziął mikrofon i powiedział, że odchodzi na emeryturę. Była to decyzja, która zaskoczyła większość fanów, zawodników i członków mediów, choć prezydent UFC Dana White powiedział, że UFC już dawno temu wiedziało o zamiarach Cejudo.

Mimo że Cejudo twierdził, że odchodzi na emeryturę, White powiedział, że zostawi otwarte drzwi, aby mógł wrócić do dywizji koguciej i bronić swojego pasa. Cóż, wygląda na to, że „Triple C” podjął ostateczną decyzję. Jak zauważył Cole Shelton z BJPenn.com, Cejudo został usunięty z rankingu UFC, a tytuł dywizji 135 funtów jest wolny.

White i UFC mieli oczywiście nadzieję, że Cejudo zmieni zdanie, ale dwa tygodnie po tym, jak powiedział, że kończy karierę, okazuje się, że były już mistrz definitywnie postanowił odejść na emeryturę. Nie wszyscy w to wierzyli i mówiło się, że Cejudo robi tak, aby wynegocjować z UFC lepszy kontrakt. Menadżer Ali Abdelaziz stwierdził nawet, że Henry Cejudo wróci do Oktagonu jeszcze tego lata. Tymczasem trener Cejudo, Eric Albarracin, powiedział w ostatnim wywiadzie, że wierzy, iż Cejudo podjął ostateczną decyzję.

Dla dywizji koguciej oznacza to, że pas będzie teraz gotowy zdobycia. White wspomniał, że Petr Yan będzie walczył o pas w kolejnej walce, jeśli Cejudo rzeczywiście go zwakuje i wydaje się możliwe, że zwycięzca pojedynku na gali UFC 250 pomiędzy Aljamainem Sterlingiem a Corym Sandhagenem będzie mógł później walczyć z Yanem o pas.

Henry Cejudo został usunięty również z rankingu najlepszych zawodników bez podziału na kategorie wagowe, a w jego miejsce na pozycję #15 wskoczył pretendent do tytułu wagi ciężkiej Francis Ngannou. Aktualnie zarówno kategoria musza jak i kogucia pozostają bez mistrzów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.