Henry Cejudo twierdzi, że jeśli Dustin Poirier pokona Charlesa Oliveirę na UFC 269, przejdzie na emeryturę

UFC.com / Gary A. Vasquez-USA TODAY Sports

Były podwójny mistrz UFC Henry Cejudo uważa, że Dustin Poirier zakończy karierę, jeśli zdobędzie niekwestionowany tytuł mistrza wagi lekkiej, pokonując mistrza Charlesa Oliveirę na UFC 269.

Poirier (28-6 MMA, 20-5 UFC) zmierzy się z panującym mistrzem Oliveirą (31-8 MMA, 19-8 UFC) w sobotniej walce wieczoru w T-Mobile Arena w Las Vegas. Dziedzictwo „Diamentu” jest niepodważalne, ale jedyną rzeczą, której jeszcze nie zdobył jest tytuł niekwestionowanego mistrza, ale dostanie on drugą szansę na to po nieudanej unifikacji tymczasowego pasa przeciwko Khabibowi Nurmagomedovowi we wrześniu 2019 roku.

Tymczasem Cejudo przeszedł na emeryturę będąc na szczycie, gdy wypełnił swoje dążenie do stania się podwójnym mistrzem UFC w maju 2020 roku, i uważa, że Poirier robi to samo, o ile będzie w stanie osiągnąć swój ostateczny cel i zdobyć pas.

„Naprawdę wierzę, że Poirier wygra” – powiedział Cejudo w programie „The Triple C & Schmo Show”. Słyszeliście to tu jako pierwsi, wierzę, że przejdzie na emeryturę. Bo kiedy fighter zaczyna myśleć o emeryturze, to prawda, powinieneś przejść na emeryturę, a ja czuję, że Dustin Poirier wygra. Sądzę, że on chce odejść będąc na szczycie.”

Poirier brał udział w wojnach, a jedną z nich był zwycięski pojedynek nad obecnym pretendentem numer jeden Justinem Gaethje przez skończenie go w 4 rundzie w ich walce w 2018 roku. Podobnie jak Cejudo, Gaethje nie sądzi, że Poirier będzie chciał ponownie przejść przez to doświadczenie, pomimo tego, że Poirier zwyciężał w kilku innych wojnach w całej swojej karierze.

Komentarz Poiriera: „Nie lubię już walczyć; Nie jestem już w tym zakochany” po jego zwycięstwie na UFC 257 nad Conorem McGregorem wywołał wiele spekulacji na temat jego przyszłości w sporcie, i pomimo tego, że 32-latek zdementował plotki o emeryturze w okresie poprzedzającym walkę na UFC 269, Cejudo uważa, że jest to zdecydowanie coś, co chodzi mu po głowie.

„Nie sądzę, że on chce walczyć z Justinem Gaethje,” powiedział Cejudo. „Naprawdę nie. Nie wydaje mi się. Nie, byłem tam na tej (pierwszej walce Poirier vs. Gaethje) w Phoenix. Będę zaskoczony jeśli on nie przejdzie na emeryturę. Ale kiedy ktoś myśli o emeryturze, równie dobrze może to zrobić i myślę, że Dustin Poirier, jeśli wygra, przejdzie na emeryturę. Słyszeliście to tutaj jako pierwsi od króla „Triple C””.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.