Henry Cejudo i jego klub Fight Ready pomagają Jonowi Jonesowi: „Drużyna jest zbudowana wokół niego”

Henry Cejudo Instagram

Były podwójny mistrz UFC Henry Cejudo nie jest pewien, czy Jon Jones nazwie klub Fight Ready swoim nowym stałym domem, ale były mistrz wagi półciężkiej w każdej chwili jest w nim mile widziany.

Jones (26-1 MMA, 20-1 UFC) niedawno rozstał się ze swoim dotychczasowym klubem Jackson-Wink MMA po tym, jak wieloletni trener Mike Winkeljohn zabronił mu uczęszczania do niego po tym, jak został aresztowany za rzekome pobicie narzeczonej Jessie Moses.

Od tego czasu były mistrz trenuje w siłowni Henry’ego Cejudo w Fight Ready w Arizonie i wrócił tam zaledwie cztery dni po pierwszej wizycie, tym razem przywożąc ze sobą rodzinę na tydzień Święta Dziękczynienia.

„Wiedział, że jest dużo miejsca na poprawę, mimo że jest GOAT’em” powiedział Cejudo w programie „The Triple C & Schmo Show”. „Wprowadzamy nowe techniki, strukturę, wnosimy zupełnie inny poziom, prowadzimy nasz program. To wszystko jest dedykowane komuś takiemu jak Jon. On jest drużyną. Drużyna jest zbudowana wokół niego, więc myślę, że on widzi wspaniałe rzeczy, które tu robimy.”

Henry Cejudo Instagram

Cejudo, który niedawno wziął pod swoje skrzydła byłą mistrzynię wagi słomkowej UFC Zhang Weili, był pod wrażeniem zdolności i chęci nauki Jonesa, pomimo tego, że jest uważany za jednego z najlepszych fighterów wszech czasów.

„Mistrz jest mile widziany” – powiedział Cejudo. „Kiedy jesteś mistrzem, kiedy jesteś GOAT’em, naprawdę możesz robić wszystko, co chcesz. Ale czuję, że jedną rzeczą, którą będzie miał w Fight Ready jest po prostu struktura i myślę, że to jest powód, dla którego uwielbia tu przychodzić – z powodu ludzi, zespołu, profesjonalizmu, który tu mamy. Moim zadaniem jest go rozebrać na czynniki pierwsze. Moim zadaniem jest przeanalizowanie jego fundamentów. Moim zadaniem jest wskazanie wszystkich drobnych rzeczy, których mu brakuje – bo brakuje mu wielu rzeczy, ale jest dobrym uczniem.”

Data rozprawy sądowej Jonesa, na której dowie się, czy będzie miał postawione zarzuty karne po jego wrześniowym aresztowaniu pod zarzutem przemocy domowej i uszkodzenia radiowozu, została ostatnio przesunięta na styczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *