Hard Knocks Fighting 53 w sobotni wieczór w Fightklubie

Najdynamiczniej rozwijająca się federacja MMA w Kanadzie i jedna z najprężniejszych organizacji mieszanych sztuk walki na kontynencie amerykańskim wraca z kolejną galą. W najbliższy weekend w Calgary Hard Knocks Fighting zorganizuje już swoje 53. show. Premierowo w Fightklubie w sobotę o godz. 22.00.

Gale Hard Knocks Fighting to od wielu lat znak najwyższej jakości w MMA. Federacja wypracowała sobie solidną markę, a organizowane przez nią wydarzenia uznawane są w świecie sportów walki za imprezy godne uwagi. Nie inaczej powinno być w najbliższy weekend. W Calgary odbędzie się bowiem jedenaście pojedynków, z których kilka zapowiada się doprawdy niezwykle interesująco.

Zapowiedź wideo gali HKF 53:

Jedną z najważniejszych walk HK53 będzie konfrontacja John Nguyen vs Lucas Neufeld. Dla pierwszego z nich będzie to już piąty występ na gali Hard Knocks Fighting. Po raz ostatni walczył on dla tej federacji niemal dokładnie rok temu, na gali nr 48, efektownie – przez nokaut w pierwszej rundzie – pokonał wówczas Mitchella Carlsona. W sumie dorobek Kanadyjczyka na galach HKF to trzy wygrane (wszystkie przez nokaut) i jedna porażka (także przez nokaut). Dla Neufelda sobotni występ będzie z kolei debiutem w tej prestiżowej federacji. Zawodnik Progressive Fighting Academy będzie chciał uświetnić go zwycięstwem. Czy uda mu się ta sztuka i pokona bardziej doświadczonego rywala?

Innym ciekawie zapowiadającym się pojedynkiem w Calgary będzie starcie Dan Spohn vs Flavio Magon. Obaj to bardzo doświadczeni fighterzy, którzy z niejednego pieca chleb jedli. Dla Spohna będzie to powrót do HKF po rocznej przerwie, po raz ostatnim walczył dla federacji w styczniu 2016 roku na hali HK 48, na której uległ Rodneyowi Wallace’owi. Magon zadebiutuje w sobotę w Kanadzie, pochodzącemu z Brazylii zawodnikowi doświadczenia jednak odmówić nie można. W karierze stoczył już siedemnaście pojedynków, z których dziesięć rozstrzygał na swoją korzyść. Ostatnio wiodło mu się nieco słabiej – z pięciu poprzednich walk przegrał aż cztery – mimo tego w Calgary spróbuje zaskoczyć swojego przeciwnika i odnieść jedenastą wygraną w karierze.

Emocji nie powinno zabraknąć również w walce Corey Gower vs Noah Ali. Pierwszy z nich po raz ostatni walczył w sierpniu ubiegłego roku i decyzją sędziów pokonał wówczas Randy’ego Turnera. Dla Kanadyjczyka była szósta w karierze wygrana (uzupełniają je trzy porażki, ostatnia z Kyle’em Oliveirą poniesiona w 2014 roku). Również Ali swój ostatni pojedynek, z Joaquinem Calderonem, zakończył zwycięstwem. Walka ta miała miejsce na HK52 w grudniu ubiegłego roku, a „The Chosen Defender” rozstrzygnął ją na swoją korzyść już w pierwszej rundzie. Był to jego trzeci występ na gali Hard Knocks Fighting, w poprzednich pokonał Seana Quinna, a w debiucie (w 2015 roku na HK47) uległ Lyndonowi Whitlockowi.

Pełna karta walk gali Hard Knocks Fighting 53:

John Nguyen vs Lucas Neufeld
Dan Spohn vs Flavio Magon
Corey Gower vs Noah Ali
Dustin Joynson vs Chris Catala
Justin Basra vs Thomas Godin
Kris Lee vs Bruno Cesar
Matt Heim vs Jeremy Perdue
Maxime Poulin vs Nick Burnham
Randy Chung vs Jarren Hunt
Mac Laursen vs Josh MacKenzie
Yan Pellerin vs TBD

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.