Gustafsson vs Manuwa statystyki

Zapraszam na kolejną porcję statystyk. Ostatnio mieliśmy okazję przedstawić wam statystyki pojedynku Omielańczuk vs. Rosholt. Tym razem na rozkładówkę trafia Szwedzki Wiking i Plakatowy Chłopak 🙂

Jeżeli chodzi o rekordy tych panów to ilość walk jest podobna Mauler stoczył ich 17, Manuwa 14.

Tutaj nie doszukiwałbym się jakiejś różnicy w doświadczeniu i sądzę, że to nie będzie miało wpływu na walkę. To co może mieć wpływ na walkę to, ilość stoczonych walk w UFC. Alex ma ich, aż 9 w tym jedna walka o tytuł (w moim mniemaniu wygrana, a przynajmniej zremisowana). Manuwa ma tylko 3 walki. Kolejną rzeczą na którą ja zwróciłbym uwagę jest kaliber przeciwników. Stawiamy takie pojedynki jak walki z Jon Jones, Mauricio Rua, Thiago Silva, Matt Hamil, James Te Huna czy Phil Davis naprzeciw Ryan Jimmo czy Kyle Kingsbury. Co zdecydowanie przemawia za Szwedem.

Nasi bohaterowie walczyli z Cyrillem Diabate, Mauler wygrał przez RNC w 2 rundzie, a Manuwa przez TKO (zawodnik poddał walkę po 1 rundzie)

Tego, że Jimi jest niepokonany, a Mauler ma 2 porażki, nie można brać pod uwagę. Szwed przegrał z mistrzem, a na początku przygody UFC z Davisem z powodu braku zapasów. Teraz Alex trenuje razem z Philem i jak widzieliśmy w walce o pas był pierwszą osobą, której udało się obalić Amerykanina i w dodatku więcej niż raz.

Idziemy dalej Manuwa, preferuje walkę w stójce i jego ratio wynosi aż 93%, skończył 13 z 14 walk przez KO, a jedną przez poddanie. O ile wynik walk wygranych przed czasem to okrągłe 100% to teraz należy sobie zadać pytanie co z Cardio Pana Manuwy? Żadna z jego walk nie wyszła poza drugą rundę.

Alex na koncie ma 15 wygranych (9 KO, 3 subs., 3 dec.), w ostatniej walce pokazał, że Cardio stoi na dobrym poziomie. Kolejna statystyka przemawiająca za nim.

Wg. Sherdoga Mauler jest aż o 11 cm wyższy od przeciwnika, co przy celnych i dobrych prostych oraz korzystania z kopnięć ma duże znaczenie. Widzieliśmy, że potrafi używać swego zasięgu w klatce i czyni to znakomicie.

Jeżeli chodzi o ilość ciosów na minutę statystyki dużo się nie różnią, ale jeśli pójdziemy dalej to już celność 64% do 37% na korzyść Jimiego.

Mauler za to lepiej się broni uderzeń, 49% do 35%.

Przejdźmy do Grapplingu, współczynnik obaleń/prób obaleń wynosi 2, u obu. Współczynnik udanych obaleń również podobny około 40%.

Szwed lepiej broni o około 10% obaleń, 87% do 78%.

Panowie rzadko idą po próbę skończenia więc ten czynnik jest mało istotny.

Wg. mnie pewne jest, że walka rozegra się u góry i to ręka Szweda zostanie uniesiona w górę. Nie wydaje mi się by Jimmy był w stanie dołożyć kolejne K.O do swojego rekordu. Nie tym razem i nie z tym zawodnikiem, w końcu to Mauler miał medal z mistrzostw Szwecji w boksie.

 

 

 

 

 

2 thoughts on “Gustafsson vs Manuwa statystyki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *