Gunnar Nelson vs. Santiago Ponzinibbio oraz Joanne Calderwood vs. Cynthia Calvillo na UFC Fight Night 113

Steve Flynn-USA TODAY Sports

Pojedynek półśrednich walką wieczoru lipcowej gali.

Jak informuje oddział UFC na Europę w ostatniej walce gali UFC Fight Night 113 Gunnar Nelson (16-2-1, 7-2 w UFC, #9 w rankingu UFC) podejmie Santiago Ponzinibbio (24-3, 6-2 w UFC, #13 w rankingu UFC) w limicie kategorii średniej. W rozpisce gali znalazł się także pojedynek kobiet, w wadze słomkowej Cynthia Calvillo (5-0, 2-0 w UFC, #15 w rankingu UFC) zawalczy z Joanne Calderwood (11-2, 3-2 w UFC, #7 w rankingu UFC).

28-letni Islandczyk ostatnie dwa pojedynki wygrał przez poddania w drugich rundach, Nelson poddał Alberta Tumenova i Alana Joubana. Wcześniej Gunnar musiał uznać wyższość Demiana Mai.

Ponzinibbio jest obecnie na fali czterech kolejnych zwycięstw, w ciągu ostatniego 1,5 roku Argentyńczyk znokautował Andreasa Stahla i Courta McGee a następnie wypunktował Zaka Cummingsa oraz Nordine’a Taleba.

Calvillo trafiła do UFC pod koniec lutego, ale już zdążyła odnieść dwa zwycięstwa w klatce największej organizacji MMA na świecie. Reprezentantka Team Alpha Male przez poddania odprawiała Amandę Cooper oraz Pearl Gonzalez.

Calderwood ostatni raz walczyła we wrześniu zeszłego roku, podczas UFC 203 Szkotka została poddana przez Jessicę Andrade. Wcześniej Joanne wypunktowała Cortney Casey i znokautowała Valerie Letourneau.

Gala UFC Fight Night 113 odbędzie się 16 lipca w szkockim Glasgow.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *