Grupa promotorska VaynerSports wchodzi na rynek MMA

VaynerSports, grupa promotorska, która ma już ugruntowaną pozycję w footballu, baseballu i e-sporcie, weszła właśnie do branży MMA podpisując jednocześnie kontrakty z kilkoma znanymi zawodnikami.

Dział MMA w VaynerSports będzie prowadzony przez Lloyda Piersona, agenta, który wcześniej współpracował z Ballangee Group. Agencja podpisała już umowy z szeregiem prestiżowych zawodników rywalizujących w UFC i ONE Championship, w tym byłego tymczasowego mistrza UFC w wadze lekkiej Tony’ego Fergusona, byłego mistrza UFC i Bellatora w wadze lekkiej Eddiego Alvareza, byłego mistrza UFC w wadze półciężkiej, a obecnie zawodnika ONE Championship Vitora Belforta, byłego mistrza UFC w wadze średniej Chrisa Weidmana, byłego mistrza WEC wagi piórkowej i zawodnika UFC Urijah Fabera oraz zawodnika wagi ciężkiej UFC Curtisa Blaydesa.

„W ciągu ostatnich kilku lat obserwowałem, co udało się osiągnąć przez VaynerSports i jak zmienia się podejście do zarządzania zawodnikami”, powiedział Pierson w oświadczeniu. „Wierzę, że dodanie platformy Vayner pozwoli temu sportowi i markom indywidualnych zawodników jeszcze bardziej przesunąć granice. Jestem przekonany, że to partnerstwo pomoże sportowi stać się jeszcze bardziej mainstreamowym”.

VaynerSports zostało założone przez braci Gary’ego i AJ’a Vaynerchuk’ów. Pierwszy z nich jest podekscytowany możliwością rozpoczęcia reprezentowania zawodników MMA.

„VaynerSports koncentruje się na innym podejściu niż tradycyjny model agencji, wykorzystując nasze unikalne doświadczenie w biznesie, mediach i branding’u. Uważam, że żadna grupa sportowców nie jest bardziej niedoceniana niż ci, którzy uprawiają mieszane sztuki walki. Ci mężczyźni i kobiety mają zarówno talent, jak i głód, aby odnieść sukces w Oktagonie i poza nim.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *