Gordon Ryan podpisał kontrakt z ONE Championship

Gordon Ryan Instagram

As Brazylijskiego Jiu-Jitsu Gordon Ryan podpisał kontrakt z organizacją ONE Championship, gdzie będzie rywalizował zarówno w submission grapplingu jak i MMA.

Założyciel i prezes ONE Championship Chatri Sityodtong ogłosił w poniedziałek, że Gordon Ryan podpisał kontrakt z wiodącą azjatycką organizacją MMA. Według Sityodtonga, kontrakt Ryana z ONE pozwoli mu rywalizować zarówno w submission grapplingu jak i w mieszanych sztukach walki.

Ryan jest obecnie jednym z najlepszych zawodników BJJ na świecie, więc nie jest zaskoczeniem, że będzie walczył w submission grapplingu pod szyldem ONE Championship. Bardziej zaskakujące jest to, że Ryan będzie walczył w mieszanych sztukach walki. W wieku 25 lat, Ryan ma umiejętności grapplerskie, które dadzą mu świetną bazę do startów w MMA, ale teraz pojawi się pytanie o jego umiejętności stójkowe i uderzenia. Wiemy, że Ryan jest niesamowity w parterze i jeśli sprowadzi swoich przeciwników w ONE na matę, to prawdopodobnie szybko ich odklepie. Ale jego umiejętności uderzane też muszą jeszcze zostać przetestowane.

Ryan nie jest pierwszym grapplerem i zawodnikiem BJJ, który przeszedł do MMA pod szyldem ONE Championship. Na przykład Garry Tonon, inny elitarny grappler przeszedł do MMA i rywalizuje w ONE Championship od 2018 roku i do tej pory uzyskał rekord 6-0 z pięcioma zwycięstwami przez skończenie. Jeśli Tonon ma tyle sukcesów w ONE, Ryan może zrobić to samo. Nawet jeśli jego stójka nie jest jeszcze na tym poziomie, zawsze będzie mógł polegać na swoim grapplingu, a to pomoże Ryanowi wygrywać walki w MMA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *