Golden Glory zgadza się na zmianę zasad płacenia zawodnikom

(mmamania.com)

Wygląda na to, że to nie koniec sprawy z Golden Glory – wczoraj Bas Boon wygłosił oświadczenie, że każdy zawodnik, który chce walczyć pod szyldem Ultimate Fighting Championship (UFC), będzie mógł to robić – i będzie opłacany bezpośrednio.

Prezes UFC Dana White ostatnio powiedział mediom, że zwolnienie zawodników Golden Glory (Jon Olav Einemo, Marloes Coenen, Alistair i Valentijn Overeem) było spowodowane „różnymi praktykami biznesowymi”:

„Wyjaśnienie jest proste. Jeśli popatrzymy na historię, nie mamy żadnych zawodników Golden Glory od czasy Semmy’ego Schilta, nie? A powodem są różne praktyki biznesowe. Ciężko robi się z nimi interesy. Przede wszystkim, płaci się im, a nie zawodnikom. Nie pracujemy w ten sposób. Tak się po prostu nie robi biznesu. To tak nie działa w USA. Nie płaci się managerom, a dopiero managerowie zawodnikom. Płaci się zawodnikom, a dopiero oni płacą managerom.”

Jednak Boon twierdzi, że jego zespół już wyraził zgodę na płacenie bezpośrednio zawodnikom, a White po prostu „nie jest poinformowany” o sytacji.

One thought on “Golden Glory zgadza się na zmianę zasad płacenia zawodnikom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *