Gokhan Saki zamierza pokazać Khalilowi Rountree jak wygląda prawdziwa walka w stójce

Gokhan Saki wróci do Oktagonu UFC już w ten weekend na gali UFC 226, aby zmierzyć się z Khalilem Rountree w swojej trzeciej zawodowej walce MMA. Saki ma zamiar pokazać Rountree jak wygląda walka w stójce.

Gokhan Saki (1-1) wróci do rywalizacji od września ubiegłego roku i debiutanckiej walki na gali UFC Fight Night 1187 na której znokautował w pierwszej rundzie Henrique da Silva. Rywalem Sakiego w pojedynku w wadze półciężkiej będzie Khalil Rountree (6-1, 1 NC) z którym Turek miał zmierzyć się już wcześniej w grudniu na gali UFC 219. Do tej walki jednak nie doszło ze względu na kontuzję kolana Sakiego. Jego miejsce zajął Michał Oleksiejczuk, który pokonał Khalila Rountree przez jednogłośną decyzję, ale wynik walki został później zmieniony na nierozstrzygnięty ze względu na oblane testy antydopingowe Oleksiejczuka.

Chociaż Khalil Rountree dwie swoje poprzednie walki wygrał przez nokauty w pierwszej rundzie, Gokhan Saki nie jest przekonany o poziomie umiejętności przyszłego rywala jeśli chodzi o walkę w stójce.

„Wszyscy mówią, że on jest zawodnikiem stójkowym, a ja sądzę, że on próbuje walczyć w stójce. Ludzie nie rozumieją walki w stójce, więc są naprawdę podekscytowani stylem jakim on walczy. Myślę jednak, że wszystko jest w porządku.”

Trudno dziwić się Sakiemu, że mówi takie rzeczy, kiedy sam jest prawdziwym asem i mistrzem walki w stójce jako legenda kickboxingu, który właśnie na takich walkach wyrobił sobie nazwisko. Saki zapowiedział, że po kilku wymianach ciosów, Rountree szybko zmieni się w zapaśnika.

„Myślę, że kiedy zobaczą moją stójkę w porównaniu z jego, wtedy zrozumieją, co jest prawdziwą walką w stójce. Sądzę więc, że może on nie zechce walczyć ze mną w stójce i będzie próbował rywalizować ze mną w zapasach, albo spróbuje z Jiu-Jitsu. Cóż, nie sądzę, żeby miał wystarczająco wysoki poziom umiejętności na walkę ze mną w stójce. To może być zbyt krótki czas, aby dowiedzieć się wszystkiego, aby to wszystko połączyć.

Co Khalil wniesie do tej walki? Nic. Nie ma dla niego miejsca przy tym stole. Ma zbyt wiele słabości. Wiem, jakie są te słabości. Jest też zbyt późno, aby zaczął nad tym pracować. Już tu jestem.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *