Glover Taixeira rzuca wyzwanie Corey’owi Andersonowi i Janowi Błachowiczowi

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Zawodnik wagi półciężkiej UFC Glover Teixeira chętnie powróci do rywalizacji i jest zainteresowany pojedynkiem z Coreyem Andersonem i Janem Błachowiczem.

40-letni Teixeira nie zwalnia tempa, mimo że jest jednym z najstarszych zawodników w kategorii półciężkiej. Brazylijczyk ma obecnie za sobą trzy zwycięstwa z rzędu w pojedynkach z Nikitą Krylovem, Ionem Cutelabą i Karlem Robersonem i obecnie jest sklasyfikowany na #9 miejscu w rankingu.

Glover Teixeira walczył już w 2014 roku z Jonem Jonesem w pojedynku o pas i przegrał go przez jednogłośną decyzję, ale nadal pracuje na rzecz otrzymania kolejnego pojedynku o pas. Aby zbliżyć się do rewanżu z Jonesem, Teixeira będzie musiał wygrać kilka kolejnych walk. Dlatego teraz rzuca wyzwanie dwóm zawodnikom, którzy są wyżej od niego w rankingu, a mowa o Corey’u Andersonie i Janie Błachowiczu.

W rozmowie z Combate w ostatnim wywiadzie, Glover Teixeira mówił o tym, z kim chce się teraz zmierzyć i dlaczego.

„W rywalizacji o pas pojawia się kilka nowych osób, ale ja jestem super zmotywowany, chcę teraz walczyć z kilkoma z nich. Chciałbym rewanżu z Corey’em Andersonem lub walki z Janem Błachowiczem, to byłaby dla mnie dobra walka. Chciałbym z nimi walczyć i kto wie, czy na początku przyszłego roku się z nimi nie zmierzę? Zobaczymy. Chcę walczyć z tymi facetami, którzy też liczą się w grze o pas. Jestem facetem, który zawsze walczył z najlepszymi. Chłopaki, z którymi przegrałem, walczyli o pas, bo te walki były pojedynkami o szansę na walkę o pas. Przegrałem z Alexandrem Gustafssonem i Anthonym Johnsonem i oni walczyli o pas. Potem wygrałem trzy walki z twardymi facetami i teraz muszę zdobyć zwycięstwa z Corey’em Andersonem lub Błachowiczem, aby znów stanąć do walki o główny cel.”

Teixeira już walczył z Andersonem w ubiegłym roku i przegrał przez decyzję. Anderson sam domaga się walki o pas, ale Jones będzie walczył z Dominickiem Reyesem w kolejnej obronie tytułu na UFC 247. Obecnie Anderson nie ma przeciwnika i być może pojedynek z Teixeirą byłby dobrym zestawieniem. Jeśli chodzi o Błachowicza, jest on w tej samej sytuacji co Anderson, ponieważ również chce doprowadzić do walki o pas i czeka na rozstrzygnięcie starcia Jona Jonesa z Dominickiem Reyesem. Choć Teixeira zajmuje niższą pozycję w dywizji, być może Błachowicz byłby zainteresowany walką z Brazylijczykiem, aby udowodnić swoją wartość po walce z Ronaldo Souzą zakończoną przez niejednogłośną decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.