GLORY 27: Chicago – wyniki walk

Glory 27

Prezentujemy wyniki walk gali GLORY 27: Chicago na której walką wieczoru był pojedynek o pas wagi średniej między Artemem Levinem i Simonem Marcusem.

Trzecie starcie między tymi zawodnikami było jednym z najdziwniejszych pojedynków w historii Kickboxingu. Obaj toczyli bardzo podobną walkę do tej z GLORY 21, która obfitowała w klincz i kontry. W pierwszej rundzie doszło do dziwnej sytuacji ponieważ Marcus wypchnął Levina poza liny ringu, a sędzia Al Wichgers uznał to za knockdown i liczył Levina przez co Marcus zyskał na tej rundzie 10-8 w punktacji. Rosjanin był tym wyraźnie poirytowany, ale dalej było jeszcze gorzej, ponieważ w drugiej rundzie sędzia odjął Levinowi kolejny punkt, a w trzeciej rundzie stracił jeszcze jeden punkt. Już w drugiej rundzie wydawało się, że Levin chce poddać walkę, ale sędzia nie zareagował, a Marcus błyskawicznie zaatakował rywala. W trzeciej rundzie mistrz wagi średniej był już tak bardzo sfrustrowany, że poddał walkę rezygnując z dalszej rywalizacji, co doprowadziło do jego dyskwalifikacji. Tym samym Artem Levin stracił tytuł mistrza na rzecz Simona Marcusa.

Pojedynkiem, który najbardziej interesował polskich fanów było starcie debiutującego w GLORY Pawła Jędrzejczyka z Richardem Abrahamem. Niestety Pawłowi nie udało się wygrać tej walki z bardzo dobrze i agresywnie walczącym rywalem. Abraham od początku do końca walczył pewnie i agresywnie zadając mocne ciosy. Pojedynek był bliski skończenia w drugiej rundzie, ale sędzia pozwolił na dalszą walkę, której Abraham nie odpuścił już do końca. Dla Pawła był to pierwszy pojedynek w najwyższej lidze Kickboxingu, ale zapewne nie ostatni i jeszcze zobaczymy go w ringu GLORY z uniesionymi rękoma w geście zwycięstwa.

GLORY 27: Chicago

Walka o tytuł wagi średniej
Simon Marcus pokonał Artema Levina, dyskwalifikacja, runda 3, 2:55

Finał turnieju o pretendenta do tytułu wagi średniej
Dustin Jacoby pokonał Wayne’a Barretta przez KO, runda 2, 1:06

Giga Chikadze pokonał Kevina VanNostranda przez decyzję (29-28, 30-27 x 2)

Półfinał turnieju o pretendenta do tytułu wagi średniej
Dustin Jacoby pokonał Karla Robersona przez KO, runda 3, 2:56
Wayne Barrett pokonał Roberta Thomasa przez decyzję (30-27 x 3)

GLORY SUPERFIGHT SERIES CHICAGO

Joe Schilling pokonał Mike’a LeMaire przez decyzję (30-27 x 3)

Anderson Silva pokonał Maurice’a Greene’a przez decyzję (30-25 x 3)
Guto Inocente pokonał Demoreo Dennisa przez KO, runda 1, 0:40
Richard Abraham pokonał Pawła Jędrzejczyka przez decyzję (30-26 x 3)
Casey Greene pokonał Daniela Moralesa przez decyzję (29-28 x 3)

3 thoughts on “GLORY 27: Chicago – wyniki walk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *