Glory 19: Verhoeven vs Zmimmerman o pas i Holzken vs Kyshenko w turnieju

Najlepszy Kickboxer na świecie w wadze ciężkiej, Rico Verhoeven po raz pierwszy stanie do obrony pasa mistrza Glory w wadze ciężkiej. Przeciwnikiem młodego zawodnika będzie weteran K-1 i zawodnik teamu Golden Glory, Errol Zimmerman. Ponaddto na gali zapowiedziany jest turniej wagi półśredniej, w którym jedną z walk półfinałowych będzie starcie dwóch najlepszych obecnie zawodników w wadze do 77-miu kg, Nieky’ego Holzkena i Artura Kyshenki.

Verhoeven i Zimmerman zmierzyli się ze sobą już dwukrotnie i jak na razie w ich rywalizacji jest remis. W ostatniej walce tej dwójki na gali Glory 9 w Nowym Jorku wygrał młodszy z Holendrów jednogłośną decyzją sędziów. Verhoeven ma dobrą passę w walkach dla najlepszej organizacji Kickboxingu na świecie, bowiem od czasu porażki z Semmy’m Schiltem na Glory 4 nie przegrał żadnej walki i oprócz pokonania Zimmermana wygrywał również: dwukrotnie z Danielem Ghitą, Peterem Aertsem i Gokhanem Sakim. Tego samego nie może powiedzieć czarnoskóry Holender, który w Glory w pierwszych pięciu walkach wygrał zaledwie raz. Podczas Glory 16 znokautował kolejno: Bena Edwardsa i Andersona Silvę, czym zasłużył sobie na walkę o pas mistrza przeciwko panującemu championowi.

W turnieju wagi półśredniej, którego stawką jest walka o pas z mistrzem, Josephem Valtelinim, jak już wspomnieliśmy zobaczymy pojedynek Holzken vs Kyshenko. Przed Ukraińcem bardzo pracowita końcówka roku, bowiem najpierw pokonał Radosława Paczuskiego na gali King of Kings w Gdańsku, a kilka dni od Glory jest również finałowa gala organizacji King of Kings, na której anonsowany jest występ ukraińskiego weterana K-1 MAX. Holzken nie walczył od gali Glory 12, kiedy to pokonał obecnego championa Glory w tej kategorii wagowej, Valtelliniego. W maju 2011. roku Kyshenko pokonał Holendra, więc ten drugi będzie się chciał zrehabilitować za porażkę sprzed lat. W drugim półfinale zmierzą się ze sobą autor jednego z najlepszych nokautów w tym roku, Raymond Daniels i plasowany na 7. miejscu w rankingu Glory, Jonatan Oliveira

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.