Glory 16: Nieky Holzken vs Marc de Bonte o pas

Mistrz najlepszej organizacji Kickboxingu na świecie, Holender Nieky Holzken stanie do pierwszej obrony swojego pasa mistrza dywizji do 77 kg przeciwko Marcowi de Bonte. Pojedynek odbędzie się na Glory 16, która jest zaplanowana na 3-ego maja w mieście, gdzie odbyła się pierwsza gala UFC, Denver.

Pierwotnie pojedynek między reprezentantami Beneluksu był planowany na galę Glory 14. Holzken zdobył pas wygrywając turniej wagi średniej na gali Glory 13 w Tokyo, gdzie odprawił kolejno: Karapeta Karapetyana z Armenii, a w finale turnieju dał najlepszą walkę 2013-ego roku w Kickboxingu z Kanadyjczykiem, Josephem Valtelinim. Zawodnik Golden Glory pozostaje niepokonany w organizacji, a za głównego rywala do korony mistrza tej dywizji upatrywano Artura Kyshenko, który jednak poległ w swojej pierwszej walce w Glory.

Trenujący w Holandii Belg stoczył w Glory dwie walki, jedną wygrywając, jedną przegrywając. De Bonte to przede wszystkim utytułowany zawodnik Muay Thai, który w 2011-tym roku zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata Muay Thai federacji IFMA w Bangkoku, a rok później w finale tej imprezy w rosyjskim Sankt Petersburgu uległ wielkiej gwieździe Muay Thai, Artemowi Levinowi. Później został zakontraktowany przez organizację Muay Thai Premier League, gdzie pokonał Jirija Żaka przez decyzję, ale organizacja upadła.

Obydwu zawodników oprócz treningów w Holandii łączy jeszcze jedno. Obydwaj próbowali swoich sił jako zawodowi pięściarze i obydwaj pozostają niepokonani w tym sporcie mając na koncie po cztery walki. Zdecydowanie lepiej prezentują się rekordy rywali Holzkena, których pokonał przed czasem. Belg walczył w Niemczech i w Holandii, a dwie walki skończył przed czasem.