Glory 15: Andrei Stoica w debiucie z Danyo Illungą

Rumuńska gwiazda Kickboxingu i mistrz tamtejszej organizacji SuperKombat, Andrei Stoica (32-5, 1 NC, 21 KO) w debiucie w organizacji Glory zmierzy się z byłym mistrzem organizacji It’s Showtime, reprezentującym Niemcy, Danyo Illungą (47-5, 37 KO). Do ich pojedynku dojdzie na Glory 15, która 12-ego kwietnia odbędzie się w Stambule. Pojedynek ma status walki rezerwowej turnieju do 95-ciu kg.

Rumuński zawodnik w ostatniej walce pokonał bardzo mocnego Czecha, walczącego zwykle na zasadach Muay Thai, Ondrieja Hutnika w pojedynku o wakujący pas wagi do 85-ciu kg organizacji należącej do Edurardo Irminy. Wcześniej przegrał na gali Legend 2 z chorwackim zawodnikiem, Agronem Pretenim. W jego rekordzie próżno szukać rozpoznawalnych nazwisk poza wspomnianym Czechem.

Illunga to zawodnik, który ma nieporównywalnie większe doświadczenie w starciach z mocnymi zawodnikami na najwyższym poziomie światowym. Był mistrzem It’s Showtime w wadze do 95-ciu kg. Ponadto w zeszłym roku doszedł do finału turnieju Glory w wadze do 95-ciu kg, gdzie kontrowersyjnie przegrał z obecnym championem w wadze cruiser, Tyrone’m Spongiem,

Fani organizacji SuperKombat, o ile w ogóle tacy są w naszym portalu, nie powinni się spodziewać zwycięstwa Stoicy, który prawdopodobnie zostanie zdominowany przez Niemca, który dziwnym trafem nie został wytypowany do udziału w turnieju, na Glory 15, co dziwi jeszcze bardziej, z faktu, że jest numerem 2 w organizacji Glory, jak i to, że jest w oczach fanów lepszy na zasadach K-1, Kickboxingu niż Nathan Corbett czy Saulo Cavalari.

One thought on “Glory 15: Andrei Stoica w debiucie z Danyo Illungą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *