Głodny walki Vadim Nemkov jest przekonany, że będzie jeszcze lepszy w rewanżu z Philem Davisem na gali Bellator 257

Bellator

Vadim Nemkov wchodzi do walki rewanżowej z Philem Davisem na gali Bellator 257 jako mistrz, ale czuje już głód dalszej rywalizacji.

W trzecim z czterech ćwierćfinałowych pojedynków turnieju grand prix wagi półciężkiej Bellatora, Vadim Nemkov (12-2 MMA, 5-0 BMMA) zmierzy się z Philem Davisem (22-5 MMA, 9-2 BMMA) w rewanżu za ich walkę z listopada 2018 roku. Ich piątkowy pojedynek jest nie tylko walką turniejową, ale jest to również pierwsza obrona tytułu przez Nemkova.

„To nie jest w ogóle dla mnie żadna presja „, powiedział Nemkov w rozmowie z MMA Junkie. „Wiem, że jestem mistrzem. Wiem o tym, ale wchodzę do tego turnieju jako zawodnik, głodny rywalizacji zawodnik. Wiem, że jestem mistrzem, ale nie ma u mnie żadnej presji. Ani grama.”

Nemkov zdobył tytuł mistrza w wadze 205 funtów na gali Bellator 244 w sierpniu ubiegłego roku, kiedy to skończył mistrza Ryana Badera uderzeniami w 2 rundzie. Skończenie przed czasem było czwartym w pięciu walkach Nemkova w Bellatorze. W swojej karierze zdobył on pierwszy tytuł mistrza w dużej organizacji.

„Jestem bardzo dumny z tego, że jestem na tym poziomie, że Bellator zrobił ze mną plakaty, a moje zdjęcie jest na arenie, na klatce. Cieszę się tym. Jestem szczęśliwy. Jestem naprawdę szczęśliwy, że Bellator mi zaufał, że jestem na plakatach. Pracuję naprawdę ciężko z moim teamem, aby dać im to samo, aby sprawić, że oni też będą naprawdę szczęśliwi, że są w Bellatorze.”

W swojej własnej ocenie, 28-letni Nemkov bardzo się zmienił od czasu pierwszej walki z Davisem. Tamtej nocy wygrał przez niejednogłośną decyzję, ale zrobił to bez dojrzałej mentalności, którą teraz posiada. Wiedząc co Davis wnosi do klatki, Nemkov zapowiedział, że za drugim razem będzie jeszcze lepiej.

„Przede wszystkim myślę, że dojrzałem psychicznie. Nie martwię się już tak jak wtedy, gdy byłem młodszy, gdy nie miałem tak dużego doświadczenia. Znam tego gościa. Już z nim walczyłem, więc znam jego ruchy. Nie jest on już dla mnie zaskoczeniem. Jestem na szczycie Bellatora i jestem w ścisłej czołówce wagi półciężkiej na świecie, więc to dało mi więcej pewności siebie.”

Vadim nie będzie jedynym Nemkovem walczącym na piątkowej karcie. Jego starszy brat, Viktor, zadebiutuje w organizacji w walce z Karlem Albrektssonem. Rosyjski mistrz ma nadzieję, że nazwisko Nemkov przyniesie dwa zwycięstwa jego ojczyźnie.

„Chcę wszystkiego najlepszego dla mojego brata. Jesteśmy profesjonalistami. Oczywiście, będę się martwił o niego. Będę oglądał jego walkę, ale wiem, że to jest profesjonalny sport. Wszystko może się zdarzyć, ale chciałbym, żebyśmy obaj przywieźli do Rosji zwycięstwa. Dwa zwycięstwa.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.