Giorgio Petrosyan w końcu wraca na ring

Najlepszy zawodnik w sportach uderzanych w wadze średniej, Giorgio Petrosyan w końcu powróci na ring. Niestety dopiero w styczniu 2015-ego roku, ale lepsze to, niż nic. 'Doktor’ powróci na gali Thai Boxe Mania w Turynie, która jest zaplanowana na 24-ego stycznia. Jego przeciwnikiem ma być Turek, Erkan Varol.

Urodzony w Erewaniu Petrosyan nie walczył od czasu pamiętnego nokautu, jaki zafundował mu Andy Ristie. Wtedy murowany faworyt do wygrania turnieju na Glory 12 zawodnik stracił pas mistrza Glory w wadze średniej. Byłą to druga porażka Włocha w zawodowym Kickboxingu. Wcześniej Petrosyan wygrał turniej na gali Glory 3, gdzie w finale pokonał następnego pretendenta do pasa mistrza Glory w wadze do 70 kg, Robina van Roosmalena. W swojej karierze Petrosyan pokonywał takie sławy jak: Andy Souwer, wspomniany van Roosmalen czy Cosmo Alexandre.

Osiągnięcia Turka przy tym, czego dokonał Petrosyan wyglądają blado, jeśli nie beznadziejnie. Przeciwnik został wybrany dlatego, że Włoch długo nie walczył. We wszystkich ważnych walkach Varol przegrywał, a porażki z Enriko Kehlem, Semshi Bequirim czy Andreiem Kulebinem raczej ujmy nie przynoszą, ale nie świadczą również dobrze o tureckim wojowniku. Poniżej prezentujemy walkę Petrosyana z Buakawem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.