Germaine de Randamie woli stoczyć rewanż z Holly Holm niż zawalczyć z Cris Cyborg

Josh Hedges & Buda Mendes/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Pierwsza mistrzyni wagi piórkowej UFC Germaine de Randamie jest bardziej zainteresowana rewanżem z Holly Holm niż walką z Cris Cyborg.

Całkiem możliwe, że walka rewanżowa między Holm i de Randamie będzie brana pod uwagę po kontrowersjach związanych z ich walką na gali UFC 208. Chodzi o ciosy jakie GDR zadała dwukrotnie Holm już po gongu kończącym drugą i trzecią rundę. Holly Holm złożyła w tej sprawie odwołanie od wyniku walki. Gdyby komisja uznała odwołanie, to wynik walki musiałby zostać zmieniony na remis lub nierozstrzygnięty, a de Randamie zostałby odebrany tytuł. Ten scenariusz jest jednak mniej prawdopodobny w porównaniu do tego, że w grę zacznie wchodzić kwestia natychmiastowego rewanżu.

Perspektywa rewanżu okazuje się być dla mistrzyni lepszą opcją niż walka z Cris „Cyborg” Justino, która oczekuje na ten pojedynek. Jeszcze przed walką na UFC 208 było zapowiadane, że zwyciężczyni pojedynku zawalczy z Cris Cyborg jednakże Germaine de Randamie ma inne plany.

Justino uważa siebie za niekoronowaną mistrzynię dywizji piórkowej i jest gotowa to udowodnić tak jak zawsze bez względu na to, czy „Iron Lady” jest gotowa, czy też nie.

Cris Justino napisała kilka wpisów na swoim Twitterze w których stwierdziła, że Germaine de Randamie nie jest prawdziwą mistrzynią oraz że jest gotowa z nią zawalczyć bez względu na wszystko.

— Czekając na nowe wieści o kontuzji ręki Iron Lady. Holly Holm przegrała trzy walki z rzędu i nie potrzebuje rewanżu zanim my nie stoczymy walki.

— 10 lat bez porażki w MMA. Numer 1 w rankingach ESPN i Fox Sports. Nie jesteś mistrzynią dopóki ktoś mnie nie pokona i ty to wiesz.

— Dana White, najpierw tymczasowa mistrzyni Invicta FC Megan Anderson boi się walczyć, a teraz twoja mistrzyni boi się stanąć do walki z #1 rankingu ESPN.

— Lubię Holly Holm, ale ona ma trzy porażki z rzędy, a jej słabe zapasy są powodem jej porażek. Ona bardzo potrzebuje zwycięskiej walki. Większość zawodników z bilansem 0-3 jest zwalnianych.

One thought on “Germaine de Randamie woli stoczyć rewanż z Holly Holm niż zawalczyć z Cris Cyborg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *