Germaine de Randamie pozbawiona tytułu mistrzyni wagi piórkowej UFC

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Germaine de Randamie została oficjalnie pozbawiona tytułu mistrzyni wagi piórkowej UFC o czym została poinformowana przez organizację.

Holenderka, która zdobyła tytuł w walce inaugurującej dywizję piórkową na gali UFC 208 pokonała w tym pojedynku byłą mistrzynię wagi koguciej Holly Holm. Kolejna walka de Randamie nie była pewna, ponieważ mówiła, że musi najpierw wyleczyć kontuzję ręki, a kiedy zaczęto mówić o jej walce z Cris Cyborg Justino na gali UFC 214, Iron Lady w ogóle nie miała ochoty ta ten pojedynek.

Organizacja miała dużo czasu na podjęcie decyzji, co dalej zrobić i dziś dowiadujemy się, że UFC poinformowało zarówno Germaine de Randamie jak i jej team, że została ona pozbawiona tytułu.

Kilka dni temu ogłoszono, że na gali UFC 214 o tytuł wagi piórkowej zmierzą się Cris Cyborg i mistrzyni wagi piórkowej Invicta FC Megan Anderson. O tym pojedynku mówiło się już od pewnego czasu, ale nie było oficjalnego potwierdzenia. Teraz jest już raczej pewne, że pojedynek Justino vs Anderson będzie walką o tytuł wagi piórkowej kobiet na gali zaplanowanej na 29 lipca.

Poniżej oświadczenie UFC dotyczące pozbawienia Germaine de Randamie tytułu mistrzyni.

— UFC poinformowało Germaine de Randamie oraz jej zespół menadżerów, że została pozbawiona tytułu mistrzowskiego dywizji piórkowej z powodu jej niechęci do stoczenia walki z pretendentką numer jeden Cris Cyborg Justino. UFC informuje, że każdy mistrz jest zobligowany do zaakceptowania walki z czołowym pretendentem w swojej kategorii wagowej, aby zachować integralność sportu.

Germaine de Randamie oraz jej team nie przedstawili jeszcze swojego oświadczenia dotyczącego tej sytuacji, ale zawodniczka umieściła niedawno na swoim Instagramie informację o tym, że koncentruje się teraz na powrocie do dywizji koguciej, który ma wkrótce nastąpić.

2 thoughts on “Germaine de Randamie pozbawiona tytułu mistrzyni wagi piórkowej UFC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *