Georges St-Pierre jest zainteresowany walką ze zwycięzcą pojedynku Nurmagomedov vs McGregor

Josh Hedges Getty IMages

Jak zostało już ogłoszone, 6 października na gali UFC 229 dojdzie do pojedynku o pas wagi lekkiej między mistrzem Khabibem Nurmagomedovem a Conorem McGregorem i tak się składa, że Georges St-Pierre jest zainteresowany walką ze zwycięzcą tego starcia.

Walkę tę będą oglądać zarówno fani jak i zawodnicy w tym były mistrz wagi półśredniej i średniej Georges St-Pierre. W rozmowie z Submission Radio, GSP powiedział, że jest zainteresowany walką ze zwycięzcą tego pojedynku:

„Byłbym zainteresowany tą walką. To sytuacja korzystna dla wszystkich. Jest to wzbogacenie swojego dziedzictwa i walka o dobre pieniądze. To będzie dobra walka. Jednak walczyłem o pas 170 funtów i zrzekłem się tytułu; walczyłem o pas 185 funtów i zrzekłem się tytułu, więc nie sądzę, by UFC pozwoliło mi walczyć o tytuł wagi lekkiej.”

GSP uważa, że ​​UFC bałoby się zestawić go w kolejnej walce o pas ryzykując, że ponownie zostawi dywizję bez mistrza. W ostatniej walce St-Pierre pokonał Michaela Bispinga na gali UFC 217 i zdobył tytuł mistrza wagi średniej, a następnie zrzekł się tytułu z powodu choroby jelit.

Jeśli chodzi o to, kogo GSP typuje na zwycięzcę pojedynku Nurmagomedov vs McGregor z którym chciałby się zmierzyć, „Rush” powiedział:

„Jeśli muszę wytypować, jeśli musiałbym postawić mój dom, wytypowałbym Khabiba jako zwycięzcę. Khabib nigdy nie przegrał. Nigdy nie przegrał. Conor wcześniej przegrał. Przegrał w parterze, czyli tam, gdzie Khabib jest dobry. Tam właśnie Khabib jest najbardziej kompetentny. Czasami  jednak Khabib ma powolny start i miewa problemy z krótkim dystansem. Ma problem w walce w krótkim dystansie, ale kiedy już zamknie cię w klinczu, jest bardzo dobry.

Sądzę, że szanse na korzyść Khabiba są może 60 do 40.”

Na koniec Georges St-Pierre oświadczył, że będzie gotowy do walki jeszcze w tym roku, wliczając w to powrót do Oktagonu na gali UFC 231, która odbędzie się 8 grudnia w Toronto w Kanadzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *