Gegard Mousasi zmierzy się w walce mistrzowskiej z Rafaelem Carvalho podczas gali Bellator 200

Bellator

Gegard Mousasi stoczy drugi pojedynek w organizacji Bellator, a stawką będzie pas mistrzowski kategorii średniej.

Oreganizacja Bellator poinformowała, że podczas gali Bellator 200, która odbędzie się 25 maja w Londynie, dojdzie do starcia Gegarda Mousasiego (43-6-2) i Rafaela Carvalho (15-1), a stawką pojedynku będzie mistrzowski pas kategorii średniej.

Gegard Mousasi powraca po zwycięstwie z Alexandrem Shlemenko, którego pokonał jednogłośną decyzją sędziów. Pomimo, że sędziowie orzekli jednogłośne zwycięstwo dla Mousasiego, wynik mógł pójść w obie strony, ponieważ pojedynek był niezwykle wyrównany. Pojedynek ze Shlemenko, był pierwszą walką Holendra w organizacji Bellator. W przeszłości występował dla UFC, wygrywając m.in. z Vitorem Belfortem, Danem Hendersonem czy Chrisem Weidmanem. Był również mistrzem organizacji Strikeforce i DREAM, oraz występował w japońskim PRIDE.

Rafael Carvalho to mistrz organizacji Bellator w kategorii średniej. Mistrzowski pas zdobył podczas gali Bellator 144, pokonując Brandona Halseya. Trzykrotnie obronił swój mistrzowski pas, wygrywając dwukrotnie z Melvinem Manhoefem oraz Alessio Sakarą. Jedyną porażkę w karierze zaliczył podczas gali Samurai FC 6, która była jego zawodowym debiutem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *