Gegard Mousasi wraca w kwietniu aby zmierzyć się z Mike’m Kyle’m

(fot. community.ufc.com)

Były mistrz wagi półciężkiej Strikeforce Gegard Mousasi poinformował, że chce pojawić się w kwietniu na gali  i zmierzyć się z Mike’m Kyle’em.

25-letni Mousasi powiedział, że początkowo miał walczyć z Mike’m 5 marca w Columbus lecz Kyle potrzebuje jeszcze trochę czasu aby wyleczyć kontuzję, której doznał po przegranej z Antonio Silvą w grudniu.

ESPN.com potwierdziło w czwartek, że Strikeforce planuje zorganizować galę 9 kwietnia lecz nie wiadomo jeszcze gdzie miałaby się odbyć.

Mousasi (30-3-1) nie walczył dla Strikeforce od czasu jego przegranej o tytuł z Muhammad’em Lawal’em w kwietniu zeszłego roku. Ta przegrana zakończyła dobrą passę 15 wygranych walk pod rząd przez okres 4 lat. Od czasu przegranej z „King Mo”, Mousasi wygrał tytuł wagi półciężkiej DREAM pokonując Jake’a O’Brien’a oraz Tatsuy’e Mizuno w czteroosobowym turnieju. Gegard pokonał także pochodzącego z Japonii Kyotaro w K-1 Dynamite !! 2010.

Kyle (18-8-1, 1 nie rozstrzygnięta) ma pięć wygranych walk z siedmiu oraz jedną walkę nie rozstrzygniętą z Travis’em Wiuff’em. Był bardzo aktywny w 2010 roku walcząc w sześciu pojedynkach. Do największych wygranych w Strikeforce może zaliczyć zwycięstwa z aktualnym mistrzem Rafaelem „Feijao” Cavalcante oraz Abongo Humphrey’em.

One thought on “Gegard Mousasi wraca w kwietniu aby zmierzyć się z Mike’m Kyle’m

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *