Gegard Mousasi vs. Roger Gracie 9 kwietnia na Strikeforce

Podczas gdy trwa ustalanie karty walk oraz ostatecznego terminu i miejsca dla turnieju wagi ciężkiej Strikeforce, który początkowo miał się odbyć 9 kwietnia w Japonii, ustalana jest także walka między byłym mistrzem wagi półciężkiej Gegardem Mousasi a wielokrotnym mistrzem świata w grapplingu Rogerem Gracie.

Mimo ze nie doszło jeszcze do pełnego potwierdzenia tego pojedynku to serwis MMAWeekly.com poinformował, że obie strony wyraziły chęć do walki. Mousasi był początkowo zestawiany z Mike’m Kyle’m, lecz teraz ta walka została odwołana.

Gegard Mousasi wróci do Strikeforce po raz pierwszy od czasu kiedy stracił swój tytuł przegrywając z Amerykaninem Muhammed’m „King Mo’ Lawal’em w kwietniu zeszłego roku. Od tamtego czasu Gegard wygrał dwie walki, jedną w Dream oraz K-1 w Japonii pod koniec ubiegłego roku.

Roger Gracie posiada obecnie rekord walk MMA w postaci czterech wygranych walk i ani jednej porażki. Swoje ostatnie zwycięstwo odniósł w styczniu kiedy pokonał Trevora Prangley’a. As Brazylijskiego Jiu Jitsu powiedział, że będzie chciał w tym roku jeszcze częściej walczyć i być bardziej aktywnym w MMA.

6 thoughts on “Gegard Mousasi vs. Roger Gracie 9 kwietnia na Strikeforce

  1. zajebista walka sie szykuje:) Gegard jak dla mnie to przyszly nr 1 na świecie, a Roger Gracie i jego parter to arcydzieło – na pewno jeden z największych talentów jakie sie pojawiły w mma ostatnimi czasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *