Gegard Mousasi dziwi się jak media mogą określać Rondę Rousey mianem jedną z najlepszych zawodniczek MMA

Boris Streubel/Getty Images

Zawodnik wagi średniej UFC i pretendent do walki o pas Gegard Mousasi dziwi się temu w jaki sposób media przedstawiają byłą mistrzynię wagi koguciej Rondę Rousey.

Były mistrz Strikeforce i zawodnik sklasyfikowany na #4 miejscu w rankingu UFC dyskutował na temat Rousey i jej panowania w dywizji. Przez długi czas Ronda była mistrzynią UFC i stała się ikoną kobiecego MMA oraz była uznawana za najlepszą zawodniczkę na świecie. Patrząc na jej karierę, sposób w jaki pokonywała rywalki w pierwszych rundach jest to uczciwa ocena jej osoby.

Kryzys przyszedł wraz z przegraną walką z Holly Holm i utracie mistrzowskiego pasa oraz porażką z Amandą Nunes. Już po przegranej z Holm wiele osób uważało, że jest to koniec kariery Rousey, która sama dawała powody do takiego myślenia. Po Przegranej z Nunes historia się powtarza.

Przebywający na promocji w Singapurze Gegard Mousasi powiedział w rozmowie z mediami, że nie zgadza się z takim wychwalaniem osoby Rondy Rousey.

— Ona jest dobrą zawodniczką, ma mentalność zawodniczki, ale nie posiada umiejętności zawodniczki walczącej w stójce. Jak media mogą ją określać jako jedną z najlepszych zawodniczek podczas gdy ona nie potrafi kopnąć lub zadać ciosu? To tak jakby Serena Williams grała bez backhandu. Jak oni mogą robić z niej najlepszą zawodniczkę wszech czasów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *