Gegard Mousasi dwukrotnym mistrzem wagi średniej Bellatora po zwycięstwie nad Douglasem Limą na gali Bellator 250

Bellator

Gegard Mousasi pokonał Douglasa Limę w walce wieczoru gali Bellatorze 250 zdobywając po raz drugi tytuł mistrza wagi średniej Bellatora.

Gegard Mousasi (47-7-2 MMA, 5-1 BMMA) wypunktował i zdominował w parterze mistrza wagi półśredniej Douglasa Limę (32-8 MMA, 14-4 BMMA), torując sobie drogę do jednogłośnego zwycięstwa.

Walka o wolny tytuł mistrza wagi średniej była głównym pojedynkiem gali Bellator 250, która odbyła się w Mohegan Sun Arena w Uncasville. Pierwotnie zaplanowana na maj, walka została przełożona o pięć miesięcy z powodu pandemii COVID-19.

W pierwszej rundzie Mousasi wykorzystał swoją siłę do sprowadzenia Limy do parteru. Stamtąd udało mu się zajść za plecy i zadać kilka mocnych ciosów w głowę.

Druga runda to więcej walki w stójce niż w pierwszej rundzie. Mousasi prześladował Limę przez większą część rundy swoimi ciosami. Podczas gdy Lima całkiem nieźle radził sobie w kontratakach, został ponownie zepchnięty pod siatkę pod koniec rundy.

Kopnięcia Limy na nogę były najbardziej udanymi atakami mistrza wagi półśredniej w całej dotychczasowej rywalizacji. Mousasi ponownie sprowadził Limę do parteru. Uderzenie Mousasiego ożywiło całą walkę, ale szczególnie w trzeciej rundzie.

W czwartej rundzie, obydwaj zawodnicy mieli swoje dobre momenty. Kombinacje bokserskie Mousasiego zrobiły swoje, ale Lima odpowiadał kontrami. Obaj zawodnicy wymienili się brutalnymi kopnięciami na nogi.

W finałowej rundzie, Mousasi i Lima stanęli do zaciętej walki w stójce wymieniając się ciosami. Po 90 sekundach, które pozostały do końca rundy, Mousasiemu w końcu udało się obalić rywala na co polował od pewnego czasu. Mimo, że utrzymał Limę w parterze do końca walki, nie był w stanie wyprowadzić żadnego znaczącego ataku.

Gegard Mousasi pokonał Douglasa Limę przez jednogłośną decyzję (48-47, 49-46, 49-46)

Po zwycięstwie nad Limą, Mousasi po raz drugi został mistrzem Bellatora w wadze średniej. Mousasi wygrał dziewięć z ostatnich dziesięciu walk od lutego 2016 roku. Jego jedyna porażka w tym okresie nastąpiła w czerwcu 2019 roku na gali Bellator 200 po przegranej przez większościową decyzję w walce z Rafaelem Lovato Jr. Przegrana ta zakończyła serię ośmiu zwycięstw Mousasiego.

Po zwycięstwie Lovato nad Mousasim, ówczesny mistrz wagi średniej zdiagnozował u siebie chorobę mózgu, która doprowadziła go do przejścia na emeryturę. W związku z tym pas został zwakowany i teraz był stawką walki wieczoru gali Bellator 250.

Porażka Douglasa Limy zakończyła jego serię trzech zwycięstw. Od 2012 roku Lima przegrała tylko trzy razy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *