Gegard Mousasi dwukrotnym mistrzem wagi średniej Bellatora po zwycięstwie nad Douglasem Limą na gali Bellator 250

Bellator

Gegard Mousasi pokonał Douglasa Limę w walce wieczoru gali Bellatorze 250 zdobywając po raz drugi tytuł mistrza wagi średniej Bellatora.

Gegard Mousasi (47-7-2 MMA, 5-1 BMMA) wypunktował i zdominował w parterze mistrza wagi półśredniej Douglasa Limę (32-8 MMA, 14-4 BMMA), torując sobie drogę do jednogłośnego zwycięstwa.

Walka o wolny tytuł mistrza wagi średniej była głównym pojedynkiem gali Bellator 250, która odbyła się w Mohegan Sun Arena w Uncasville. Pierwotnie zaplanowana na maj, walka została przełożona o pięć miesięcy z powodu pandemii COVID-19.

W pierwszej rundzie Mousasi wykorzystał swoją siłę do sprowadzenia Limy do parteru. Stamtąd udało mu się zajść za plecy i zadać kilka mocnych ciosów w głowę.

Druga runda to więcej walki w stójce niż w pierwszej rundzie. Mousasi prześladował Limę przez większą część rundy swoimi ciosami. Podczas gdy Lima całkiem nieźle radził sobie w kontratakach, został ponownie zepchnięty pod siatkę pod koniec rundy.

Kopnięcia Limy na nogę były najbardziej udanymi atakami mistrza wagi półśredniej w całej dotychczasowej rywalizacji. Mousasi ponownie sprowadził Limę do parteru. Uderzenie Mousasiego ożywiło całą walkę, ale szczególnie w trzeciej rundzie.

W czwartej rundzie, obydwaj zawodnicy mieli swoje dobre momenty. Kombinacje bokserskie Mousasiego zrobiły swoje, ale Lima odpowiadał kontrami. Obaj zawodnicy wymienili się brutalnymi kopnięciami na nogi.

W finałowej rundzie, Mousasi i Lima stanęli do zaciętej walki w stójce wymieniając się ciosami. Po 90 sekundach, które pozostały do końca rundy, Mousasiemu w końcu udało się obalić rywala na co polował od pewnego czasu. Mimo, że utrzymał Limę w parterze do końca walki, nie był w stanie wyprowadzić żadnego znaczącego ataku.

Gegard Mousasi pokonał Douglasa Limę przez jednogłośną decyzję (48-47, 49-46, 49-46)

Po zwycięstwie nad Limą, Mousasi po raz drugi został mistrzem Bellatora w wadze średniej. Mousasi wygrał dziewięć z ostatnich dziesięciu walk od lutego 2016 roku. Jego jedyna porażka w tym okresie nastąpiła w czerwcu 2019 roku na gali Bellator 200 po przegranej przez większościową decyzję w walce z Rafaelem Lovato Jr. Przegrana ta zakończyła serię ośmiu zwycięstw Mousasiego.

Po zwycięstwie Lovato nad Mousasim, ówczesny mistrz wagi średniej zdiagnozował u siebie chorobę mózgu, która doprowadziła go do przejścia na emeryturę. W związku z tym pas został zwakowany i teraz był stawką walki wieczoru gali Bellator 250.

Porażka Douglasa Limy zakończyła jego serię trzech zwycięstw. Od 2012 roku Lima przegrała tylko trzy razy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *