Gegard Mousasi: „Czas jest dobry, żeby przejść do UFC”

Gegard Mousasi pokonał ostatnio Mike’a Kyle na Strikeforce: „Marquardt vs. Saffiedine” i uważa, że teraz jest najlepszy czas, aby zrobił kolejny krok w swojej karierze i przeszedł do UFC. Ma już nawet na oku potencjalnych rywali na walkę debiutancką.

Gegard Mousasi (33-3-2) w ciągu 10 lat stoczył 38 walk u różnych promotorów, ale nie u tego najważniejszego – UFC. Ostatnie sobotnie imponujące zwycięstwo w pierwszej rundzie nad Mike’m Kyle być może zbliży go do tego celu.

„Myślę, że czas jest dobry, aby przejść do UFC. Walczyłem już chyba wszędzie, w Strikeforce, w Japonii, w kickboxing, w muay thai – myślę, że czas najwyższy dołączyć do UFC, do grona najbardziej znanych zawodników.”

Jakiś czas temu Mousasi wyraził zainteresowanie walką z Alexandrem Gustafssonem. Zapytany ostatnio, czy nadal chciałby tej walki stwierdził, że na pewno byłaby dobra, ale koniec końców pragnie walk z przeciwnikami, z którymi będzie mógł stworzyć miłe dla oka fanów widowiska. No i które oczywiście pomogą mu stanąć naprzeciwko Jona Jonesa w walce o pas.

„Nie wyzywam Alexandra Gustafssona, ale uważam, że dalibyśmy dobrą walkę. Chciałbym z nim walczyć tylko dlatego, że jest dobrym zawodnikiem. „Shogun”, Machida – oni także są uważani za bardzo dobrych zawodników, więc myślę, że te zestawienia byłyby ekscytujace. Dla mnie miałyby o tyle większy sens, że szybciej mógłbym zawalczyć o pas.”

8 thoughts on “Gegard Mousasi: „Czas jest dobry, żeby przejść do UFC”

  1. szczerze mowiac to juz zaczyna mi sie przejadac ta cala w LHW.Ciagle ci sami zawodnicy i tylko jeden dominator.FAktycznie przyda sie nowa krew w postaci Gegarda.Oby jak najszybciej dostal kontrakt i powalczyl tak dobrze jak w Japonii.

  2. Rozmowy zdaje sie, ze nadal trwaja, przynajmniej takie jest oficjalne info.
    Bedzie wzmocnienie, ale nie zapominajmy, ze Sf to jednak nie UFC i tak jak z odchodzacym Shogunem moglby sobie poradzic to z Gustafssonem juz niekoniecznie 😉 .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *