Gary Goodridge poważnie chory

(fot. thefightnerd.com)

Była gwiazda K-1, Pride i UFC Gary Goodridge musi stoczyć kolejną bitwę, tym razem jednak nie chodzi o pokonanie przeciwnika z krwi i kości. 

Goodridge niedawno odwiedził jedną z najlepszych klinik neurologii w Kanadzie, gdzie została zdiagnozowana u niego wczesna faza Encefalpatii bokserskiej (łac. encephalopatia pugilistica, dementia pugilistica). Zdefinicji jest to uszkodzenie mózgu spowodowane powtarzającymi się urazami głowy w wyniku czego dochodzi do degeneracji tkanki mózgowej. Jest to powszechnie spotykane schorzenie neurologiczne wśród zawodników uprawiających bardzo kontaktowe dyscypliny sportu  w tym bokserów, hokeistów, wrestlerów.

Kiedy Goodridge po raz pierwszy usłyszał diagnozę od lekarzy, był to dla niego szok jak dla każdego sportowca. To była bardzo gorzka pigułka do przełknięcia.

„Otrzymując taką wiadomość musisz się z tym pogodzić. Nie ma leku, który mógłby coś na to zaradzić. Nie ma pigułki, która mogłaby spowolnić ten proces, to jest nieuniknione,” powiedział Goodridge.

20 thoughts on “Gary Goodridge poważnie chory

  1. to już było wiadomo od jakiegoś czasu, Gary faktycznie ostatnie walki to jeździł po świecie tylko po to żeby dostawać ciężkie KO…szkoda faceta i bardzo mocna przestroga dla innych.
    Sapp dmucha na zimne i odklepuje już zanim zaczną go bić 😀

  2. CRO COP – no dostał od silvy ale to było pierwsze jego takie lanie w życiu więc to inna sprawa, bardziej bym bał się o takich zawodników jak mirko czy wanderlei silva którzy juz swoje dostali

  3. hmm,no tak ale Fedor jest jeszcze coś wart,a Goodridge od 2008 non stop przegrywał,z:Mu Bae Choi,Terrol Dees,Paul Buentello,Alistair Overeem,Gegard Mousasi,Pedro Rizzo,Lyubo Simeonov,a w K1 już od 2006 w tym 1 remis z Gluhovem,tak padał łupem każdemu,sie nie ma co dziwić.Ciekawe ile lat pożyje.Jak pożyje 10-15 lat to bd naprawdę dobrze.

  4. Fedor może i wpadł w trójkąt Werdumowi,był w kompletnej niedyspozycji z Bigfootem+jeszcze ten szaman z Brazylii,no i kontrowersje w stosunku do reakcji sędziego w walce z Hendo.Fedor by go wykończył…,w 2 albo 3 rundzie przez poddanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *