Garry Tonon vs Rousimar Palhares na Polaris Professional Jiu Jitsu Invitational 3

Polaris Pro
Polaris Pro

W dniu 2 kwietnia szykuje się niesamowity pojedynek między znakomitymi grapplerami, byłym zawodnikiem UFC i WSOF Rousimarem Palharesem i Garrym Tononem.

Pojedynek grapplingowy odbędzie się na turnieju Polaris Professional Jiu Jitsu Invitational 3 w Dorset w Wielkiej Brytanii.

Rousimar Palhares jest bardzo dobrym grapplerem i zawodnikiem MMA, który z 18 zwycięstw aż 15 wygrał przez poddanie, ale w formule mieszanych sztuk walki zyskał złą sławę ze względu na przeciągnięcia technik kończących w trzech walkach. Pierwszy taki przypadek zdarzył się na UFC 111 podczas walki z Tomaszem Drwalem za co Brazylijczyk został zawieszony na 90 dni. Drugi raz Palhares przeciągnął poddanie w walce z Mikem Piercem na UFC Fight Night 29 za co został zwolniony z UFC. Po przejściu do organizacji WSOF, Palhares znów nie mógł opanować emocji i przeciągnął technikę w walce z Jakem Shieldsem za co został ukarany pozbawieniem tytułu mistrza wagi półśredniej. Ulubioną techniką Palharesa jest skrętówka (heel hook) przez którą uszkadzał nogi rywalom.

To, co czyni ten pojedynek bardzo interesującym jest to, że Garry „The Lion Killer” Tonon jest obecnie jednym z najlepszych grapplerów na świecie i jemu również nie są obce techniki kończące na nogi. Tonon jest czarnym pasem BJJ pod Tomem DeBlass i Ricardo Almeidą. Wygrywał tytuły mistrzowskie na IBJJF World i Pan American Championships.

W związku z tym pojedynkiem chyba należy zadać pytanie kto pierwszy zdobędzie trofeum w postaci nogi rywala? To oczywiście żart i mamy nadzieję, że tym razem obejdzie się bez kontuzji.

One thought on “Garry Tonon vs Rousimar Palhares na Polaris Professional Jiu Jitsu Invitational 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *