GALA XFS 2 – Relacja

xfs2

Gala XFS 2 Muay Thai, K-1, MMA

7 luty 2009, Hala CR AWF Poznań

W Hali AWF Poznań zatrzęsły się mury !!!

Relacja z Gali Sportów Walki – XFS 2

Hala AWF-u trzęsła się dosłownie i w przenośni od dopingu 2-tysięcznej widowni oraz potężnych ciosów zawodników Gali XFS 2.

W sobotni wieczór poznańska Hala AWF przeżyła prawdziwe oblężenie kibiców sportów walki, którzy wypełnili ją prawie po brzegi przybywając na drugą zawodową galę sportów walki z cyklu X Fights Series. Po raz kolejny byliśmy świadkami emocjonujących i stojących na wysokim poziomie pojedynków oraz wspaniałego show, które przygotowali organizatorzy

Podczas minionego wieczoru byliśmy świadkami 8 pojedynków toczonych w formułach K-1, Muay Thai oraz MMA. Poznańska widownia, która bardzo żywo i z entuzjazmem reagowała na poczynania wojowników mogła podziwiać również uroki pięknych dziewczyn, wysłuchać minikoncertu rapera Nowatora, a także otrzymać miłe upominki w przeprowadzonym losowaniu. Całość gali przebiegała w dynamicznym tępie, więc nikt kto tego wieczoru przybył na galę z pewnością na nude nie narzekał.

Piotr Kobylański Zawodowym Mistrzem Polski K-1 rules PZKB w kategorii wagowej 67 kg.

Ozdobą całej gali z pewnością była walka wieczoru, w której Piotr Kobylański z Gdyni zmierzył się z Łukaszem Szulcem z Poznania. Walka toczona była w formule K-1, kat 67 kg., w której stawką był pas Zawodowego Mistrza Polski Polskiego Związku Kickboxingu. Smaku dodawał fakt, iż obaj zawodnicy spotkali się podczas pierwszej gali XFS i obaj podeszli do walki bardzo skoncentrowani i głodni wygranej. Przypomnijmy, iż Łukasz to najlepszy zawodnik w kraju w kat. 71 kg, a Piotr w kat. 67 kg. Ten wyrównany i zacięty pojedynek toczony był w niesamowitym tępie, obaj zawodnicy zaprezentowali cały wachlarz efektownych kopnięć oraz technik bokserskich. Tak jak na pierwszej gali XFS, jednogłośną decyzją sędziów (2-1), zwycięzcą pojedynku został Piotr Kobylański nie pozostawiając tym samym złudzeń poznaniakowi kto wiedzie prym w kraju w tej kategorii wagowej i to on zabrał ze sobą Pas Zawodowego Mistrza Polski PZKB.

Puchar XFS 2 dla poznaniaka.

W przedostatniej walce spotkali się najwięksi wojownicy tej gali. Przemysław Biskup z Poznani oraz Łukasz Zalewski z Łodzi zmierzyli się pojedynku MMA, kat + 103 kg. W tym starciu mieliśmy do czynienia z dosłownym zatrzęsienim murów poznańskiej hali, kiedy obaj zawodnicy kilka razy z potężnym impetem lądowali na macie lub prawie poza nią. Tym razem fani Przemka, którzy licznie przybyli na jego walkę się nie zawiedli. Trofeum przypadło poznaniakowi, który pokonał Łukasza w pierwszej rundzie przez poddanie (mataleo ) i tym samym otrzymał okazały Puchar Gali XFS 2 przyznawany przez organizatorów.

Michał Olaś (Rosomak Warszawa) pokonuje Damiana Trzcińskiego (Fight Krakowiak Bydgoszcz)

Kolejne starcie potężnych fighterów nastąpiło w tej walce. Ponownie mieliśmy okazję przekonać się o sile ciosów zawodników ważących ponad 90 kg. Bardzo udanie zaprezentował się Damian, który bez kompleksów podszedł do pojedynku z bardziej utytuowanym przeciwnikiem, posyłając go nawet w pierwszej rundzie na deski, przypomnijmy iż Olaś to Zawodowy Mistrz Polski. Jednak z czasem to właśnie Michał zdobywał przewagę, który nie bez problemów, ale jednogłośnie na punkty, po bardzo zaciętym boju pokonał Damiana Trzcińskiego w walce wieczoru K-1 rules w kategorii wagowej plus 91 kg.

Pozostałe wyniki:

1 walka K-1 rules w kategorii t wagowej 63,5kg

Mikołaj Polakowski (Samolewski Team) pokonał Michała Kobylińskiego (Samolewski Team)

2 walka MMA w kategorii wagowej 69 kg

Sławomir Szamota (GB Bastion Tychy) pokonał jednogłośnie na punkty Ireneusza Milę (Strefa Walki Konin).

3 walka K-1 rules kategoria wagowa 75 kg

Damian Kachniarz (Triada Piekary Śląskie) pokonał nie jednogłośnie na punkty (2-1) Radosława Demczuka (Samolewski Team)

4 walka K-1 rules w kategorii wagowej 67 kg

Daniel Adamczyk (Olsztyn) pokonał Mateusza Piechnę (Samolewski Team) przez RSC w 2 rundzie (rozcięcie łuku brwiowego po zderzeniu głowami)

5 walka MMA w kategorii wagowej 77 kg

Jędrzej „Węgorz” Kubski (Gameness Team Poznań) pokonał przez poddanie (mataleo 1 runda) Ernestasa Dapkusa ( Litwa).

Druga gala XFS potwierdziła, iż zawodowe gale z cyklu X Fights Series cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Tym razem frekwencja wzrosła o około 30 %, co oznacza, iż na poznańskiej hali AWF-u zasiadło ok. 2 tys. widzów, którzy gorąco dopingowali zmagania zawodników. Z pewnością na ten efekt oprócz stojących na wysokim poziomie i emocjonujących pojedynków wpływ ma odpowiednia promocja projektu, atrakcyjna i ciekawa oprawa gali oraz zdaniem obserwatorów perfekcyjna organizacja.

Zgodnie z założeniami organizatorów kolejna gala XFS planowana jest na przełomie kwietnia i maja 2009 r.

Więcej informacji na stronie www.EXTRAWALKI.pl

60-cio minutowa retransmisja z gali, zgodnie z zapowiedziami patrona medialnego, ukaże się kilkukrotnie na antenie Canal + w magazynie „Za ciosem”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *