Gala RXF 25 z walką Wlazło vs Ciumac na żywo wyłącznie w Fightklubie

RXF to największa federacja MMA w Rumunii i jedna z najprężniej rozwijających się organizacji w Europie Środkowo-Wschodniej. 19 grudnia w Ploeszti zorganizuje ona swoją kolejną galę, a pojedynkiem wieczoru będzie w niej walka polskiego fightera, Michała Wlazło, z ulubieńcem miejscowej publiczności, Anatolim Ciumacem. Transmisja w poniedziałek 19 grudnia od godz. 19.00 wyłącznie w Fightklubie!

Dla Michała Wlazło będzie to drugi pojedynek na RXF. Poprzednio walczył on w Rumunii w połowie grudnia ubiegłego roku na gali nr 21 i przez nokaut w drugiej rundzie pokonał potężnie zbudowanego Alexandru Lungu. Od tamtej pory Polak jeszcze raz pojawił się w oktagonie, w sierpniu tego roku na gali FEN 13 zwyciężył – również przez nokaut – w starciu z Marcinem Gulasem. Ogólny bilans pochodzącego z Gdańska zawodnika to cztery zwycięstwa i dwie porażki.

Jego najbliższy rywal, Anatoli Ciumac, to nieco bardziej doświadczony fighter. Rumun ma w dorobku 17 walk, większość z nich kończyła się jednak jego porażkami. W ostatniej „Tolea” przegrał z Jędrzejem Maćkowiakiem i co ciekawe, nie był to jego pierwszy kontakt z polską sceną MMA. W przeszłości Ciumac wielokrotnie rywalizował już z zawodnikami znad Wisły. W ramach gal RXF pokonywał Łukasza Parobca i Janusza Dylewskiego, a jego starcie z Przemysławem Mysiałą zakończyło się remisem. W pojedynku z Michałem Wlazło Rumun będzie liczył przede wszystkim na swoją siłę, Polak jest jednak szybszym i znacznie lepszym technicznie zawodnikiem, dlatego raczej w nim należy upatrywać faworyta walki w Ploeszti.

Cała gala RXF 25 trwać będzie cztery godziny, a na żywo widzowie zobaczą ją wyłącznie w Fightklubie. Poza walką Wlazło vs Ciumac, organizatorzy przygotowali szereg innych ciekawie zapowiadających się pojedynków, m.in. starcia: Cristian Mitrea vs Luke Barnatt, Laurențiu Călugăru vs Adrian Grec, Andrei Vasinca vs Matan Levi, Ciprian Maris vs Lupu Florin, Fernando Gonzalez vs Aurel Pirtea oraz walkę kobiet Diana Belbita vs Olga Rubin.

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *