Gala roku w ONE Championship już w ten piątek na żywo w Fightklubie!

30 października w Singapurze odbędzie się największe tegoroczne show spod znaku ONE Championship. Podczas gali Inside the Matrix zaplanowano aż cztery pojedynki o mistrzostwo świata! Całe wydarzenie na żywo na antenie Fightklubu!

Gala, która odbędzie się w „Mieście Lwa” nie będzie zwykłym eventem. Wszystkich kibiców MMA czeka bowiem niezwykłe widowisko, podczas którego aż roić będzie się od pojedynków z udziałem najlepszych fighterów na świecie. Bezsprzecznie będzie to największa gala tego roku organizowana przez ONE Championship. Podobnie jak ostatnie show, Reign of Dynastes, także to będzie miało miejsce w Singapore Indoor Stadium i ze względów bezpieczeństwa odbędzie się bez udziału publiczności. I jak poprzednie gale ONE Championship, transmitowane będzie w Fightklubie. 

W pojedynku wieczoru na gali w Singapurze Aung La N Sang bronił będzie tytułu mistrza świata wagi średniej w starciu z Reinierem De Ridderem. Pierwszy z nich nie walczył w oktagonie od blisko roku, od gali ONE: Century Party II, która miała miejsce w październiku 2019. Pokonał wówczas króla wagi ciężkiej, Brandona Verę przez nokaut w drugiej rundzie i zachował tytuł mistrza świata ONE w wadze półciężkiej. Podczas Inside the Matrix fighter z Myanmaru będzie chciał udowodnić, że nadal jest czołowym zawodnikiem na świecie, czeka go jednak niezwykle ciężka przeprawa. Jego rywal, pochodzący z Holandii De Ridder, to fantastyczny judoka posiadający czarny pas i mogący pochwalić się znakomitym rekordem 12-0. W lutym, podczas swojej ostatniej walki, pokonał pięciokrotnego mistrza świata brazylijskiego jiu-jitsu, Leandro Ataidesa. Czy w Singapurze będzie kontynuował zwycięski szlak? 

W innej wybornie zapowiadającej się walce kibice zobaczą wreszcie długo wyczekiwany powrót mistrza świata ONE w wadze lekkiej, Christiana Lee, który zmierzy się z Iurim Lapicusem. Fighter z Singapuru ma za sobą świetny 2019 roku, w którym najpierw znokautował japońską legendę sportów walki, Shinyę Aokiego i zdobył mistrzowski pas, a następnie łatwo uporał się z Turkiem, Saygidą Guseyną Arslanalievem. W swoim rodzinnym mieście po raz pierwszy bronił będzie pasa, a ten spróbuje odebrać mu pochodzący z Mołdawii Lapicus, który od pewnego czasu mieszka i trenuje w Mediolanie razem z kickboxerskim mistrzem ONE, Giorgio Petrosyanem. Mołdawianin zna już smak zwycięstw podczas ONE Championship – w maju 2019 roku, w swoim debiucie dla tej organizacji, zdemolował Shannona Wiratchaia, a następnie w zaledwie 67 sekund poddał byłego czempiona ONE, Marata Gafurova. Te zwycięstwa sprawiły, że jego zawodowy rekord wynosi obecnie imponujące 14-0. 

Wielkie emocje towarzyszyć powinny również walce Martin Nguyen vs Thanh Le, stawką której będzie należący do pierwszego z nich mistrzowski pas w wadze piórkowej. Nguyen po tytuł sięgnął w 2017 roku, kiedy to pokonał Marata Gafurova, a w ubiegłym roku skutecznie bronił go w konfrontacjach z Narantungalagą Jadambą i Koyomim Matsushime. W Singapurze jego rywalem będzie mający w sobie domieszkę krwi wietnamskiej i amerykańskiej Thanh Le, który od momentu swojego debiutu w ONE robi na wszystkich obserwatorach ogromne wrażenie. I nie może być inaczej, skoro w swoich kolejnych pojedynkach odprawiał bez większych problemów Yusupa Saadulaeva, Kotetsu Boku i Ryogo Takahashiego. 

Ostatnia walka o pas podczas gali Inside the Matrix to pojedynek kobiet: Xiong Jing Nan z Tiffany Teo, a więc starcie broniącej tytułu w wadze słomkowej Chinki z pretendentką nr 1. Będzie to ich druga konfrontacja w historii. W styczniu 2018 roku Xiong Jing Nan pokonała swoją rywalkę przez TKO w czwartej rundzie podczas gali ONE: Kings of Courage. Od tamtego czasu z powodzeniem broniła pasa w starciach z Laurą Balin, Samarą Santos i mistrzynią świata ONE w wadze atomowej, Angelą Lee. Tym razem z Teo nie powinno pójść jej jednak już tak łatwo, zawodniczka z Singapuru nabrała bowiem doświadczenia w oktagonie i jest czołową fighterką świata, o czym dobitnie świadczą jej zwycięstwa z Michelle Nicolini oraz Ayaką Miurą.

Poza walkami o pas fanów czekają jeszcze dwa znakomite starcia, w tym pojedynek filipińskiej ikony sportu i wielkokrotnego mistrza świata ONA, Eduarda Folayanga, który podejmie jeszcze jedną próbę wdrapania się na szczyt. W Singapurze spróbuje zrobić na tej drodze pierwszy krok, a żeby stał się on faktem, będzie musiał pokonać bardziej niż solidnego Antonio Caruso z Australii. W drugim niemistrzowski pojedynku w Main Card, indyjska legenda zapasów, Ritu Phogat zmierzy się z Nou Srey Pov z Kambdodży na zasadach MMA w wadze atomowej.

Cała gala ONE Championship: Inside the Matrix 30 października o godz. 13.30 na żywo w Fightklubie!

ONE Championship: Inside the Matrix

Data: 30.10.2020
Miejsce: Singapore Indoor Stadium – Singapur

Karta główna

Walka o tytuł wagi średniej
MMA 84 kg: Aung La N Sang vs Reinier De Ridder

Walka o tytuł wagi lekkiej
MMA 70,4 kg: Christian Lee vs Iuri Lapicus

Walka o tytuł wagi piórkowej
MMA 65,9 kg: Martin Nguyen vs Thanh Le (ONE Featherweight World Title)

Walka o tytuł wagi słomkowej
MMA 52,3 kg Xiong Jing Nan vs Tiffany Teo (ONE Women’s Strawweight World Title)

MMA 70,4 kg: Eduard Folayang vs Antonio Caruso
MMA 47,7 kg: Ritu Phogat vs Nou Srey Pov

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *