Gala ONE Championship: Only the Brave w najbliższy piątek na żywo w Fightklubie!

Dwa półfinały Kick-boxing World Grand Prix, a także kilka znakomicie zapowiadających się pojedynków w formule MMA – tak prezentuje się harmonogram najbliższej gali ONE Championship: Only the Brave. Na żywo 28 stycznia w Fightklubie! 

Już tylko czterech fighterów zostało w walce o wielki finał kick-boxerskiego turnieju wagi piórkowej, oznaczający również całkiem sowitą nagrodę finansową oraz oczywiście uznanie w świecie sportów walki. Cała czwórka już w najbliższy piątek zaprezentuje się w oktagonie w Singapurze, aby walczyć o przepustki do wielkiego finału turnieju. 

W walce wieczoru Sitthichai Sitsongpeenong skrzyżuje rękawice z Davitem Kirią. Taj to bardzo utytułowany i doświadczony zawodnik i właśnie w nim większość ekspertów upatruje faworyta piątkowej walki. Trudno jednak lekceważyć pochodzącego z Gruzji Kirię, który dysponuje potężnym uderzeniem, potrafiącym w ciągu sekundy zmienić optykę każdej walki. W drugim półfinale tajski weteran Jo Nattawut zmierzy się z kolejny fighterem z Kaukazu, mającym azerskie korzenie i notowanym obecnie na czwartym miejscu w rankingu ONE, Chingizem Allazovem. Rywal Nattawuta w ostatnim czasie błysnął formą w starciu z Samym Saną, koncertowo niszcząc finalistę Grand Prix z 2019 roku i zgłaszając gotowość do objęcia miejsca na tronie w wadze piórkowej. 

Ciekawą konfrontacją podczas ONE: Only the Brave powinno być starcie dwóch specjalistów od zwarć w stójce, Tanga Kai i Kima Jae Woonga.  Pierwszy z nich to aktualnie czwarty zawodnik rankingu, który wygrał osiem ostatnich pojedynków, aż sześć z nich kończąc przed czasem przez nokaut. Liczby te muszą robić wrażenie na Koreańczyku, na pewno jednak nie zdeprymują go przed piątkową walką, sam bowiem również może pochwalić się całkiem solidnymi wynikami. Kim Jae Woong w ONE ma bilans 3:1, a wszystkie zwycięstwa odniósł przez KO, na pewno więc nie wystraszy się chińskiego rywala. Tym bardziej, że przeciwnicy, których odprawił z kwitkiem nie byli przypadkowymi fighterami, skoro wśród nich znalazł się m.in. były mistrz świata wagi piórkowej, Martin Nguyen. Koreańczyk w mediach społecznościowych stwierdził wręcz, że walka z Tangiem będzie dla niego ledwie rozgrzewką, co jego rywal skomentował w mało pochlebny sposób, odgrażając się, że oktagon zweryfikuje ich umiejętności. Właśnie na to liczymy w piątkowe popołudnie! 

Będą emocje w wadze piórkowej, na podobne liczymy i w kategorii słomkowej, w której w „Mieście Lwa” zmierzą się Hiroba Minowa i Jarred Brooks, a więc trzeci i czwarty zawodnik w rankingu ONE. Starcie to może być swego rodzaju eliminatorem, jego zwycięzca będzie bowiem bardzo blisko pojedynku z aktualnym czempionem wagi słomkowej Joshuą Pacio.
Równie wysoko w kategorii lekkiej celuje Zhang Lipeng, który w ubiegłym roku odniósł oszałamiające zwycięstwo nad byłym mistrzem świata ONE, Eduardem Folayangiem . Wygrana ta dała Chińczykowi dodatkowej siły mentalnej, której zresztą i wcześniej również nie można było mu odmówić. Zhang z 25 zawodowych pojedynków na swoją korzyść rozstrzygnął aż 23 i konsekwentnie pnie się w górę rankingów. W drodze na szczyt jego kolejnym rywalem  będzie Kirgiz, Ruslan Emilbek Uulu, który w swoim ostatnim pojedynku pewnie wygrał z Pieterem Buistem i również zgłasza akces do bycia ważną personą w wadze lekkiej. 

Poza main card w Singapurze odbędzie się jeszcze pięć innych walk, a w najciekawszej z nich w alternatywnym pojedynku World Gran Prix w wadze piórkowej w kick-boxingu zmierzą się Rosjanin Ivan Kondratev i Litwin Dovydas Rimkus. Drugi z nich kilka miesięcy temu oczarował azjatycką publiczność podczas gali ONE: NextGen II, prezentując niezwykły arsenał ciosów w zwycięskim starciu z Zhang Chunyu. Także i Kondratev ma jednak w Azji swoich fanów. Gros z nich zdobył w walce z Maratem Grigorianem, bo choć ostatecznie przegrał, to w swoim debiucie w ONE walczył na tyle skutecznie, że sędziowie musieli liczyć ormiańską supergwiazdę. 

Gala ONE Championship: Only the Brave w piątek 28 stycznia od godz. 11:30 na żywo wyłącznie w Fightklubie!

Karta główna

Półfinał turnieju grand prix wagi piórkowej
70 kg: Sitthichai Sitsongpeenong vs. Davit Kiria – Kickboxing

Półfinał turnieju grand prix wagi piórkowej
70 kg: Jo Nattawut vs. Chingiz Allazov – Kickboxing

70 kg: Kim Jae Woong vs. Tang Kai
77 kg: Ruslan Emilbek Uulu vs. Zhang Lipeng
120 kg: Rade Opacic vs. Françesko Xhaja – Kickboxing
57 kg: Hiroba Minowa vs. Jarred Brooks

Karta wstępna
70 kg: Ivan Kondratev vs. Dovydas Rimkus – walka rezerwowa turnieju – Kickboxing
61 kg: Tatsumitsu Wada vs. Wang Shuo
84 kg: Hiroyuki Tetsuka vs. Edson Marques
Catchweight 108 kg: Paul Elliott vs. Anderson Silva
66 kg: Purev Ovtgonjargal vs. Michael de Jesus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.