Gala Bellator 281 straciła walkę co-main event Douglas Lima vs. Jason Jackson

Do gali Bellator 281 pozostało niewiele ponad miesiąc, a tymczasem z karty walk wypadło kluczowe starcie w wadze półśredniej pomiędzy byłym mistrzem Douglasem Limą a zyskującym na popularności Jasonem Jacksonem.

Walka, która była zaplanowana jako co-main event gali Bellator 281, zostanie przesunięta na inny termin. Nie podano powodu odwołania pojedynku. Gala odbędzie się 13 maja w OVO Arena Wembley.

34-letni Lima znajduje się obecnie w najtrudniejszym okresie w swojej karierze, ponieważ po raz pierwszy przegrał trzy walki z rzędu. Po odzyskaniu tytułu w wadze półśredniej w finale grand prix Bellatora przeciwko Rory’emu MacDonaldowi w październiku 2019 roku, Limie (32-10 MMA, 14-6 BMMA) nie udało się zostać podwójnym mistrzem, kiedy został pokonany przez Gegarda Mousasiego w walce o wakujący tytuł w wadze średniej na gali Bellator 250. Następnie Lima stracił tytuł w wadze 170 funtów na rzecz Yaroslava Amosova na gali Bellator 260, a w październiku przegrał przez niejednogłośną decyzję w rewanżu z Michaelem Page’em.

Jackson (15-4 MMA, 6-1 BMMA), 31-latek, wygrał pięć walk z rzędu. W trzech ostatnich walczył z byłym mistrzem WEC i UFC w wadze lekkiej Bensonem Hendersonem, czołowym zawodnikiem Neimanem Gracie i ostatnio z Paulem Daleyem na gali Bellator 260.

Walką wieczoru gali Bellator 281 jest pojedynek o tymczasowy pas mistrza wagi półśredniej między Michaelem Page’em a Loganem Storley’em.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.