Gabi Garcia z drugim podejściem do debiutu w MMA

addisonsportsmedia.com

 

Pierwsze podejście do debiutu Gabi Garcii w MMA nie powiodło się, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by spróbować jeszcze raz.

Kilka miesięcy temu Gabi Garcia ogłosiła, że chce zadebiutować w MMA. Plany były takie, aby wystąpić na gali Real 1 w Differ Ariake Arena gdzie zadebiutował Kron Gracie. Niestety najwyraźniej bez wiedzy Garcii, Real 1 zabukowało walkę do 135 funtów z 42 letnią Megumi Yabushita, która co prawda ma doświadczenie w walce z większymi i cięższymi rywalkami, ale tutaj miałaby do czynienia z Gabi Garcia. Kiedy ostatecznie plany debiutu spaliły na panewce, Garcia sama zamknęła temat mówiąc:

„Yabushita prosiła o walkę ze mną ponieważ walczyła już z większymi od siebie zawodniczkami, ale ja nie zostałam poinformowana i do walki nie doszło. Naprawdę chcę, aby mój debiut odbył się jak najszybciej, ale wciąż jest problem ze znalezieniem dla mnie rywalki. Niektóre dziewczyny chcą ze mną walczyć, ale tylko po to, by zyskać uwagę. Ja nie chcę zamieniać tej walki we freakshow albo cyrk, chcę walczyć na serio.”

Wydaje się, że w końcu może dojść do oczekiwanego debiutu z bardziej realną przeciwniczką. Tatame informuje, że Garcia podpisała kontrakt z brazylijską organizacją Jungle Fight i jej debiut jest planowany na 28 marca. Nie jest jeszcze znane nazwisko przeciwniczki, ale Jungle Fight ma solidną historię zestawiania dobrze dopasowanych przeciwników. Według Tatame, Gabi Garcia ma walczyć w kategorii średniej, ale zanim do tego dojdzie, będzie miała dużo pracy przed sobą.

One thought on “Gabi Garcia z drugim podejściem do debiutu w MMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *