Gabi Garcia nie akceptuje walki z Megumi Yabushitą

Brazylijka zdementowała wiadomości jakoby Japonka miała być jej przeciwniczką w debiucie w formule MMA.

Nie tak dawno świat obiegła informacja, że gwiazda sportów chwytanych, Gabi Garcia zadebiutuje w MMA. Chwilę później poinformowano, że przeciwniczką Brazylijki będzie Megumi Yabushita (19-22) a walka odbędzie się 23 grudnia na gali Real Fight Championship. Chęć debiutu Gabi w MMA pozostaje aktualna ale walki z Yabushitą nie będzie.

Rozmawialiśmy o cyfrach i mojej przeciwniczce. Wtedy, znikąd, oni zaplanowali moją walkę bez mojej zgody. Widziałem news w internecie a ja nigdy nie słyszałam o tej dziewczynie. Była mowa o tym, że zawalczę 23 grudnia ale nie było przeciwniczki. Yabushita zapytała o walkę ze mną, ponieważ ona już miała przeciwniczki większe od niej ale nie dojdzie do tej walki. Naprawdę chcę zadebiutować niebawem ale brakuje przeciwniczki. Niektóre dziewczyny chcą walczyć ze mną ale tak abym uważała a ja nie mogę z tego zrobić cyrku. Chcę walczyć na poważnie.”

Chcę walczyć w MMA, ponieważ to jest moje osobiste wyzwanie, nie dla pieniędzy. Odrzuciłam tę walkę ze względu na różnicę rozmiarów i wagi. Uważam, że przyjęcie tej walki byłoby złe dla mojej kariery. Limit jaki mogę zrobić to 191 lbs. (ok. 86 kg). Powiedziałam, że mogę zrobić 198 lbs. na tę walkę w Japonii. Problem jest taki, że Real Fight Championship chce zestawić mnie z Japonką. Tutaj w Brazylii są promotorzy którzy mnie chcą, np. XFC. Patrzyłam na rekordy potencjalnych przeciwniczek. Są tam Amanda Lucas (5-1) i Lana Stefanac (6-0) z którymi walczyłam w jiu-jitsu. To są duże dziewczyny. Jeśli nie będzie dla mnie przeciwniczki zagranicą, zadebiutuję w Brazylii.”

A propos przeciwniczek Yabushity, które były „większe od niej”:

3 thoughts on “Gabi Garcia nie akceptuje walki z Megumi Yabushitą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *