Gabi Garcia miała walczyć na Metamoris 6

Esther Lin / MMA Fighting
Esther Lin / MMA Fighting

Ralek Gracie miał zamiar zakontraktować żeński pojedynek na Metamoris, jednak nie dogadał się z Gabi Garcia i Mackenzie Dern.

Metamoris 6 odbędzie się jutro. Dern skontaktowała się z Gracie z pytaniem o walkę na karcie.

„Zaoferowano mi walki z dwoma innymi dziewczynami, ale one odmówiły z powodu BJJ Worlds i z powodów osobistych. Później zaoferowano mi walkę z Gabi, zgodziłam się, ale nie dogadaliśmy się w kwestiach finansowych.  To 30-minutowa walka, a wzięłabym ją z 4-dniowym wyprzedzeniem.”

„Chcę, żeby kobiece jiu-jitsu było cenione, mam swoją cenę. Jeśli Metamoris by się na nią zgodziło, walczyłabym z Gabi jutro. Nie chcieli zapłacić tyle, ile chciałam, a walka za mniej – zwłaszcza z mistrzynią tej klasy co ona – deprecjonuje kobiece jiu-jitsu. Nie jestem na tyle zdesperowana, żeby walczyć za małe pieniądze i nie o tytuł mistrzowski. Będę na Worldsach, gotowa na wszystkich – zwłaszcza na Gabi.”

Według słów Gabi Garcia, Metamoris chciało zrobić z Garcia vs. Dern pojedynek-niespodziankę tej edycji, ale Dern zdecydowała się nie walczyć.

„Przyjechałam do Stanów walczyć na Metamoris, Ralek mnie zaprosił. Miałam zamiar walczyć z Mackenzie, bo ona też miała być na gali. Ralek zaakceptował walkę, Mackenzie też. A teraz kilka dni przed walką, wycofała się. Ta organizacja płaci kobietom i ta walka byłaby dobra dla kobiecego jiu-jitsu. Przyjechałam tu walczyć. Nie odrzucam żadnej przeciwniczki. Mistrzem jest ten, kto pozostaje na szczycie, przyjmuje oferty walk z każdym i udowadnia, że jest mistrzem. Łatwo jest dostać się na szczyt. Jestem tu od 7 lat i nigdy nie uciekałam przed żadną rywalką. Mackenzie się poddała. Szkoda, to duża strata dla kobiecego jiu-jitsu. To byłaby walka nie na punkty, ale do poddania, prawdziwe jiu-jitsu.”

Po tym, jak Tatame opublikowało artykuł, Garcia zamieściła na swoim Instagramie informację, że Metamoris miało zamiar zapłacić im więcej, a nawet zaoferowała, że odda swoją gażę przeciwniczce, ale Dern odrzuciła ofertę. Później Garcia skasowała post. W odpowiedzi, Dern napisała na swoim Instagramie:

„Gabi Garcia, okłamujesz swoich fanów. Ralek rozmawiał ze mną o pieniądzach dopiero teraz. Wcześniej walka nie była zakontraktowana. Skoro mówisz, że oddasz mi swoją gażę, to jest to dużo więcej, niż chciałam dostać. A w takim układzie mogę walczyć z tobą w sobotę. Wyślij do mnie swojego managera!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *