Frankie Edgar wypada z karty walk gali UFC Fight Night 139. Yair Rodriguez nowym rywalem Koreańskiego Zombie

Fot. UFC.com

Niestety kontuzja zmusiła Franka Edgara do wycofania się z pojedynku z Chan Sung Jungiem na gali UFC Fight Night 139 w Denver.

Menadżer Edgara, Ali Abdelaziz potwierdził w piątek w nocy, że „The Answer” musi wycofać się z walki wieczoru przeciwko „Koreańskiemu Zombie”. Nowym rywalem Junga będzie teraz Yair Rodriguez o czym poinformował szef UFC Dana White w rozmowie z ESPN.

Frankie Edgar, były mistrz wagi lekkiej UFC i jeden z najlepszych zawodników w historii MMA, ma wrócić za kilka miesięcy i według Abdelaziza chciałby on zawalczyć na jeszcze nie zapowiedzianej gali w styczniu.

Yair Rodriguez (10-2) nie walczył od czasu przegranej z Edgarem w maju 2017 roku. Efektownie walczący Meksykanin miał początkowo walczyć z Zabitem Magomedsharipovem na gali UFC 228 we wrześniu, ale wycofał się z powodu kontuzji. „El Pantera” po przejściu do UFC wygrał sześć walk z rzędu do czasu ostatniej porażki i we wszystkich tych pojedynkach zaprezentował się bardzo dobrze.

Chan Sung Jung (14-4) wrócił w ubiegłym roku w lutym do rywalizacji w MMA po ponad trzech latach obowiązkowej służby wojskowej. Powrót był udany bowiem Koreańczyk już w pierwszej rundzie znokautował Dennisa Bermudeza. Niestety po tej walce „Koreański Zombie” miał kolejną długą przerwę ze względu na operację kolana. Jung zapowiadał się na jednego z najlepszych zawodników wagi piórkowej przed przegraną walką z Jose Aldo w 2013 roku.

Gala UFC Fight Night 139 odbędzie się 10 listopada w Denver i na tę galę przypada 25 rocznica powstania UFC. To właśnie w tym mieście odbyła się pierwsza gala UFC w 1993 roku.

Na karcie walk UFC Denver zobaczymy między innymi pojedynki między Donaldem Cerrone i Mike’em Perry w wadze półśredniej, Raquel Pennington z Germaine de Randamie w wadze koguciej oraz Josepha Benavidez z Rayem Borgiem w wadze muszej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *