Frankie Edgar vs. Yair Rodriguez dodane do rozpiski UFC 211

Gala UFC 211 zapowiada się na jedną z najmocniejszych w tym roku. W następnej zakontraktowanej walce podczas gali w Dallas zobaczymy Frankiego Edgara oraz Yaira Rodrigueza.

Frankie Edgar (21-5-1) swoją ostatnią walkę stoczył podczas historycznej gali w Madison Square Garden w Nowym Jorku. Jego przeciwnikiem był solidny Jeremy Stephens, którego Edgar odprawił bez większych problemów po 3-rundowym pojedynku zwyciężając przez jednogłośną decyzję. Przed pojedynkiem ze Stephensem, Frankie walczył w pojedynku o pas tymczasowy kategorii piórkowej z Jose Aldo. Było to drugie starcie obu zawodników i podobnie jak w pierwszym tak i tym razem lepszym okazał się Aldo pokonując Edgara przez jednogłośną decyzję. W przeszłości był mistrzem kategorii lekkiej UFC. W swojej karierze wygrywał z takimi zawodnikami jak: Chad Mendes, Urijah Faber oraz 3-krotnie z B.J. Pennem.

Yair Rodriguez (10-1) to wielka nadzieja kategorii piórkowej w organizacji UFC. Jest bardzo dobrym stójkowiczem o czym w ostatniej walce przekonał się powracający do startów B.J. Penn, który uległ Meksykaninowi w 2 rundzie przegrywając przez TKO. Rodriguez idzie jak burza w organizacji UFC. Na 5 stoczonych pojedynków wygrał wszystkie a do tego dwa razy pokonał swoich rywali przez TKO za które został wyróżniony bonusami za występ oraz walkę wieczoru. Yair jest również zwycięzcą programu TUF: Latin America. W finale podczas gali UFC 180 pokonał przez decyzję Leonardo Moralesa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *