Frankie Edgar vs Urijah Faber na pierwszej gali UFC w Manili

UFC Night Night Manila Frankie Edgar vs Urijah Faber

UFC Fight Night Manila będzie pierwszą galą UFC na Filipinach, a odbędzie się 16 maja. Walką wieczoru będzie pojedynek Frankie Edgar vs Urijah Faber.

Walka została potwierdzona przez źródła bliskie organizatorom gali mimo, że UFC jeszcze oficjalnie nie ogłosiła żadnych informacji.

Sklasyfikowany na pierwszym miejscu w rankingu UFC Frankie Edgar (18-4-1), to były mistrz wagi lekkiej, który trzykrotnie stawał do obrony tytułu. Pas mistrza stracił w walce z Bensonem Hendersonem i próbował go odsyskać w rewanżu, ale też przegrał walkę po czym natychmiast zszedł do kategorii piórkowej. W niższej dywizji od razu stanął do walki z Jose Aldo lecz poniósł trzecią porażkę z rzędu. Na ostatnie osiem walk aż w sześciu z nich został nagrodzony za walki wieczoru i nokaut wieczoru. Edgar był bardzo blisko kolejnej walki o tytuł z Jose Aldo, ale plany pokrzyżował mu Conor McGregor, który pokonał Dennisa Sivera i to on stanie naprzeciw Aldo.

Urijah Faber (32-7) to były mistrz organizacji WEC, który pięciokrotnie bronił tytułu. Jego kariera trwa już 12 lat, a obecnie zajmuje trzecie miejsce w rankingu UFC w dywizji koguciej. Początkowo Faber miał zmierzyć się w walce rewanżowej z Raphaelem Assuncao na UFC Fight Night 62, ale kontuzja Brazylijczyka i problemy z przedłużającą się rehabilitacją sprawiły, że walkę tę anulowano. W ich pierwszej walce na WEC 64 wygrał Faber przez poddanie za co został nagrodzony bonusem za poddanie wieczoru. Faber, założyciel Team Alpha Male i trenet TUF 15 pokazał się w Manili z bardzo dobrej strony dzięki seminariom w których brał udział w marcu 2014 roku.

Do pojedynku Edgara z Faberem miało już dojść pod koniec 2013 roku i obaj zawodnicy zgodzili się na zmiany swoich kategorii w zależności od tego w jakiej wadze zakontraktowana byłaby walka. Edgar był skłonny zejść do 140 funtów natomiast Faber był otwarty na powrót do 145 funtów. To w jakiej wadze obaj zawodnicy zmierzą się w maju tego roku jeszcze nie zostało potwierdzone. Obaj mają znakomite umiejętności, ale patrząc na wymiary, to zasięg Edgara będzie jego atutem przy wymianach ciosów nie wspominając o świetnych obaleniach i zapasach. Mimo tego, Faber nie wydaje się być na przegranej pozycji i nawet sam Jose Aldo powiedział, że Urijah był jednym z najtrudniejszych rywali z jakimi walczył. Umiejętności Fabera w parterze poparte niedawnymi poddaniami będą groźną bronią.

Wśród innych zawodników, których prawdopodobnie zobaczymy na gali będą Mark Munoz, Jon Tuck, Mark Eddiva, Roldan Sangcha-an i Nam Yui-Chul. Możńa spodziewać się także zawodników z Filipin i Korei Południowej.

3 thoughts on “Frankie Edgar vs Urijah Faber na pierwszej gali UFC w Manili

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.