Frankie Edgar vs Chad Mendes główną walką na The Ultimate Fighter 22 Finale

Frankie Edgar vs Chad Mendes

W głównej walce The Ultimate Fighter 22 Finale zmierzą się zawodnicy wagi piórkowej Frankie Edgar (19-4-1 MMA, 13-4-1 UFC) oraz Chad Mendes (17-3 MMA, 8-3 UFC).

Jako pierwsza tę informację podała brazylijska strona Lancenet jednak osoby bliskie źródła prosiły o anonimowość ponieważ nie są autoryzowane do upublicznienia tych informacji. Ustne porozumienie zostało zawarte i teraz pozostaje czekać na oficjalne ogłoszenie walki.

Były mistrz wagi lekkiej, Frankie Edgar jest obecnie na #2 miejscu w rankingu UFC natomiast Chad Mendes znajduje się o oczko niżej czyli na #3 miejscu.

Frankie Edgar wielokrotnie wyrażał chęć walki z kimkolwiek w swojej kategorii chcąc doprowadzić do drugiej walki o pas wagi piórkowej. Wielokrotnie też mówił, że chce walczyć z Mendesen. „The Answer” ma za sobą cztery zwycięstwa z rzędu po pokonaniu Charlesa Oliveiry, B.J. Penna, Cuba Swansona i Urijah Fabera.

Jednocześnie Chad Mendes również ma nadzieję na kolejną walkę o pas. Dwie poprzednie próby odebrania tytułu Jose Aldo zakończyły się porażką Mendesa, a w ostatniej walce przegrał też walkę o tymczasowy pas wagi piórkowej z Conorem McGregorem. Teraz będzie chciał wygrać kolejną walkę i ponownie dostać title shota.

3 thoughts on “Frankie Edgar vs Chad Mendes główną walką na The Ultimate Fighter 22 Finale

  1. frankie go rozpyka jak fabera. Dla mendesa jest za szybki i zbyt dobrze pracuje na nogach żeby go ustrzelił a zapasy stoją na równym poziomie. Franek idzie po swój pas 😉 Rudy ju ar nekst ;D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.