Frankie Edgar wątpi w powrót Conora McGregora do wagi piórkowej

Ramsey Cardy / SPORTSFILE
Ramsey Cardy / SPORTSFILE

The Answer o walce na UFC 200 i sytuacji w dywizji -66kg.

Na UFC 200 Frankie Edgar (20-4-1, 14-4-1 w UFC, #2 w rankingu UFC) zawalczy z Jose Aldo (25-2, 7-1 w UFC, #1 w rankingu UFC) o tymczasowy pas wagi piórkowej.

Nazwijmy to pasem pierwszego pretendenta, bo tym to tak naprawdę jest. Ale zagrajmy w to. Oni zrobili to dla Conora, oni dali mu pas i muszę grać w całą grę by być pewny, że dostanę tę walkę.

Amerykanin nie jest pewny tego czy Conor McGregor (19-3, 7-1 w UFC) wróci do kategorii piórkowej by bronić pasa, podczas UFC 200 Irlandczyk zmierzy się z Natem Diazem (19-10, 14-8 w UFC, #5 w rankingu UFC) w limicie kategorii półśredniej.

Nie wiem, nie sądzę. Nie wiem czy w przypadku wygranej on wróci, może będzie musiał wrócić. Dwie przegrane z rzędu w podobno o dwie kategorie cięższej wadze – to lekki nie chcący zbijać. Myślę, że on straci sporo wartości.

Póki co trzeba czekać na rozstrzygnięcia jakie przyniesie lipcowa gala, dopiero po niej możemy liczyć na jakieś ruchy związane z mistrzostwem wagi piórkowej.

3 thoughts on “Frankie Edgar wątpi w powrót Conora McGregora do wagi piórkowej

  1. Może tak być. McPajac pewnie powie: nie będę z tymi maluchami walczył bo to nie fair, jestem taki zajebisty, wolę z dużymi gośćmi. UFC zabierze mu wtedy pas i odda Aldo/Edgarowi w zależności od tego kto wygra n UFC 200, a Rudy będzie walczył w lekkiej po dwóch przegranych z Diazem w półśredniej 😀 Będzie się wtedy chwalił że nigdy nie stracił pasa piórkowej i poszedł wyżej po nowe wyzwania 😀 To właśnie jest unikanie walki – nie Cormier czy RDA którzy mają urazy, tylko McGregor który woli walczyć wyżej żeby tylko nie ryzykować utraty paska. Ale konorowcy trochę ostatnio przycichli 😀 Przynajmniej tu, na fight24 😀

  2. No Ci powiem trafna ta twoja teoria, tylko brakuje jednego…Condor jak tania gazela przy lesie za kase zrobi dosłownie wszystko! Mysle ze jest gotow przegrac z kazdym za odpowiedni szmal i to będzie robił dopóki mu będą za to placic. Jedyne co po nim zostanie to niesmak, smiech i wywindowane ppv. Taki telewizyjny kur…..n:):)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *