Frankie Edgar: Nie rozumiem jak Cub Swanson chciałby teraz walczyć o pas

Buda Mendes/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

The Answer o swojej pozycji w wyścigu do titleshota.

Sobotnia wygrana Maxa Hollowaya (18-3, 14-3 w UFC) z Jose Aldo (26-3, 8-2 w UFC, #1 w rankingu UFC) nieco odświeża dywizję i automatycznie uruchomiła dyskusje na temat tego, kto miałby zawalczyć z Hawajczykiem w jego pierwszej obronie pasa. Na czele wyścigu zdaje się być Frankie Edgar (22-5-1, 16-5-1 w UFC, #2 w rankingu UFC rankingu UFC) jednak swoje aspiracje zgłasza także Cub Swanson (25-7, 10-3 w UFC, #4 w rankingu UFC). The Answer uważa, że podopieczny Grega Jacksona obecnie nie ma szans na walkę o mistrzowski tytuł.

Nie ma nikogo innego. Nie ma nikogo, kogo walka miałaby większy sens niż moja, nikt nie zrobił tego, co ja zrobiłem.

Nie rozumiem co on sobie myśli. Od czasu naszej walki ja mierzyłem się z zawodnikami z top10, top5. Nie uważam by on walczył z kimś z top10 i dodatkowo przegrał walkę od tamtej pory. Uważam, że nawet nie można nas porównywać.

W wywiadzie z Edgarem poruszano także kwestię jego możliwości zejścia do wagi koguciej, Frankie ponownie przyznał, że byłby tym zainteresowany tylko w przypadku walki o pas.

Nie wiem czy chciałbym schodzić do wagi koguciej, to musiałaby być właściwa okazja. Może gdyby to była walka o pas. Mogę robić tę wagę, ale zawsze gdy schodzę do 145 funtów to uważam, że nie chcę zrzucać jeszcze 10 funtów. Nawet nie tnę tyle wagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *