Frankie Edgar może dostać kolejną szansę zdobycia pasa wagi piórkowej

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Były mistrz wagi lekkiej UFC, a obecnie zawodnik wagi piórkowej Frankie Edgar może dostać kolejną szansę na zdobycie tytułu mistrza, co oznajmił szef organizacji UFC Dana White.

Edgar stracił szansę na walkę o pas z mistrzem Maxem Holloway’em przegrywając pojedynek przez KO w pierwszej rundzie z Brianem Ortega na gali UFC 222. „The Answer” bardzo szybko wrócił do Oktagonu chcąc zrehabilitować się po porażce i udało mu się to w wygranym pojedynku z Cubem Swansonem, którego pokonał przez jednogłośną decyzję na gali UFC Fight Night 128.

Prezydent UFC Dana White potwierdził oficjalnie w podcaście UFC Undisputed, że Frankie Edgar może stoczyć kolejną walkę o pas w przypadku gdyby z pojedynku o pas wagi piórkowej między mistrzem Maxem Holloway’em a Brianem Ortegą, który odbędzie się 7 lipca na gali UFC 226, któryś z zawodników wypadł z walki z powodu kontuzji.

„Jeśli spojrzysz teraz na Frankiego Edgara, facet zajmuje trzecie miejsce w rankingu. Wciąż jest mocnym graczem w tej grze i wiesz, jak to wszystko kręci się w tym biznesie.

Kolejny w walce o pas jest Ortega, ale wyobraź sobie, że jeśli cokolwiek stanie się z którymś z tych facetów, a Frankie pozostanie w formie, może absolutnie wejść w to miejsce by zdobyć tytuł. Nigdy nie wiesz, co się stanie.

On jest niesamowity. To właśnie to, co robisz. Kiedy jesteś profesjonalnym zawodnikiem i uważasz, że jesteś jednym z najlepszych na świecie, walczysz z kimkolwiek. I on właśnie to zrobił, podjął walkę z Ortegą.

To nie jest tak jak za starych czasów, kiedy walczyli Matt Serra i ci inni goście. Teraz jest inny świat i wielu z tych facetów po prostu chce ku**a siedzieć i czekać, bo mają na to pieniądze. Szanuję chłopaków, którzy stają się podobni do Frankiego Edgara i dlatego ludzie uwielbiają Franka Edgara. Przyszedł i wziął walkę, kiedy nie musiał, ale on to zrobił i dlatego ludzie go kochają.”

Frankie Edgar walczył o pas wagi piórkowej UFC dwukrotnie z tym samym zawodnikiem Jose Aldo i dwukrotnie przegrał przez jednogłośną decyzję na galach UFC 156 i UFC 200.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *