Frankie Edgar kontuzjowany, wypada z pojedynku o pas przeciwko Maxowi Hollowayowi

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images)

Frankie Edgar nie wystąpi w walce wieczoru gali w Detroit.

Z powodu kontuzji Frankie Edgara (22-5-1), nie zobaczymy jednego z najciekawszych pojedynków tego roku. Amerykanin musiał wycofać się z pojedynku mistrzowskiego na gali UFC 218 przeciwko Maxowi Hollowayowi (18-3), który planowo miał odbyć się 2 grudnia w Detroit.

Według wielu źródeł, Frankie Edgar doznał kontuzji na początku tego tygodnia. Na razie nie wiemy co dokładnie stało się pretendentowi. Wiadomo natomiast, że jest to uraz, który nie wymaga operacji, a powrót Edgara do Oktagonu może potrwać około 12 tygodni.

Max Holloway  znajduje się w znakomitej formie. Aktualnie jest w passie 11 zwycięstw z rzędu (!) W swojej drodze po mistrzostwo kategorii piórkowej, pokonywał m.in. tak świetnych zawodników jak: Anthony Pettis, Ricardo Lamas, Cub Swanson czy były mistrz Jose Aldo.

Na razie nie wiadomo czy organizacja będzie szukać zastępstwa dla Hollowaya, czy po prostu przesunie pojedynek na inną galę.

Jeżeli UFC postanowi zastąpić Edgara, to logicznym wyborem byłby Cub Swanson (25-7), który wygrał 4 waki z rzędu. Swanson ma jednak zaplanowaną walkę, wystąpi w walce wieczoru gali we Fresno, która odbędzie się 9 grudnia.

Musielibyśmy pomyśleć o nowej transakcji. Ja jestem chętny.

-powiedział Cub Swanson.

Dawny mistrz Jose Aldo (26-3), również domaga się pojedynku z Hollowayem. Na twitterze zamieścił taką wiadomość.

Witaj Max, chcę mój tytuł z powrotem. Zasługuję na rewanż. Niech tak się stanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.