Frank Mir chce opuścić UFC najszybciej jak to tylko możliwe

Josh Hedges/Zuffa LLC

Będący w połowie odbywania kary dwuletniego zawieszenia przez USADA były mistrz wagi ciężkiej UFC Frank Mir chce jak najszybciej opuścić tę organizację.

Frank Mir udzielił wywiadu dla MMAJunkie Radio w którym opowiedział jakie ma odczucia związane z zawieszeniem go przez USADA.

— Ponieważ będąc obywatelem Stanów Zjednoczonych, czuję się niewinny do czasu udowodnienia winy, a USADA wykonuje wyroki zanim udowodni winę. Z drugiej strony rozumiem to. Nie jestem szczęśliwy będąc po tej stronie. Ich jedynym zadaniem jest testowanie i dlatego mają taką dużą moc po swojej stronie , a nie po stronie zawodnika.

— Wykryli pewne metabolity w moim organizmie. Ich testy wykazały, że te metabolity nie koniecznie muszą pochodzić ze sterydów. To są stosunkowo nowe testy i mogły one pochodzić z innych obszarów. Fakt, że nie miałem sterydów w swoim organizmie po ich własnych procedurach testowych na sześć tygodni przed walką, rzuca wiele wątpliwości.

Frank Mir zdradził jakie miałby plany po odejściu z UFC i z jaką organizacją chciałby się związać.

— Chyba będę musiał poczekać aż UFC pozwoli mi odejść. Jestem zainteresowany innymi organizacjami jak Bellator i World Series of Fighting. Zwłaszcza Bellatorem, ponieważ oni mają otwarte kontrakty pozwalające walczyć zawodnikom tak długo jak nie są mistrzami i nie walczą na innych galach i turniejach. To jest znakomita rzecz. UFC tak naprawdę blokuje ludzi nie pozwala ci walczyć, chyba że musisz wyrobić sobie nazwisko i musisz tam być i to jest chyba to poświęcenie. To krzywdzi cię jako zawodnika sztuk walki, a to czego ja chcę, to bycie dobrym zawodnikiem sztuk walki oraz móc rywalizować w innych rzeczach.

— Bardzo mocno interesuję się walkami w kickboxingu, ponieważ chcę się sprawdzić w stójce. Pytałem o to, ale nie otrzymałem odpowiedzi. Biznes jak każdy inny. Kiedy więc zakończy się moje zawieszenie chcę wypełnić kontrakt i przejść w inne miejsce.


Frank Mir discusses suspension, wants out of… przez usatodaysports

One thought on “Frank Mir chce opuścić UFC najszybciej jak to tylko możliwe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *