Francis Ngannou zachęca Brocka Lesnara do powrotu do UFC na walkę z nim

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Były pretendent do tytułu wagi ciężkiej UFC Francis Ngannou ma marzenie stoczenia pojedynku z byłym mistrzem Brockiem Lesnarem i dlatego zachęca go do powrotu do Oktagonu.

Podczas ostatniego odcinka programu The MMA Hour, Ngannou kolejny raz powiedział, że chciałby zmierzyć się z Brockiem Lesnarem, ponieważ byłoby to dla Kameruńczyka spełnieniem marzenia.

Prezydent UFC Dana White sugerował w przeszłości powrót Lesnara do organizacji. Spekuluje się, że jeśli Jon Jones będzie poza grą, Lesnar miałby powrócić do UFC tylko na duże pojedynki, a jednym z nich może być walka z aktualnym mistrzem wagi ciężkiej Stipe Miocicem.

Obecny kontrakt Brocka Lesnara z WWE kończy się wraz z nadchodzącą galą WrestleMania 34, która odbędzie się 8 kwietnia.

Ostatnią walką Brocka Lesnara w Oktagonie był pojedynek z Markiem Huntem w lipcu 2016 roku na gali UFC 200. Był to powrót Lesnara do MMA po prawie pięcioletniej przerwie. Lesnar wygrał walkę przez jednogłośną decyzję, ale ze względu na oblane testy antydopingowe, wynik walko został zmieniony na nierozstrzygniętą. To doprowadziło do tego, że Mark Hunt wniósł pozew cywilny przeciwko Lesnarowi i UFC, aby domagać się rekompensaty za walkę z przeciwnikiem na dopingu.

Oto, co Francis Ngannou mówił na temat potencjalnego powrotu Brocka Lesnara do UFC i walki z nim:

„Proszę Brock, wróć, wróć mój przyjacielu. Potrzebujemy cię tutaj. Potrzebujemy cię, aby wprowadzić trochę zabawy do tej dywizji. Musisz mi dać tę pie***ną walkę, na którą czekam od dawna, o której marzyłem.

To zależy od tego, co (UFC) zechce mi dać. Jest wielu ludzi, którzy chcą ze mną walczyć. Widziałem Marka Hunta, który byłby świetny. Jeśli chodzi o mnie, potrzebuję Brocka. Brocka Lesnara.”

Ngannou przegrał swoją ostatnią walkę ze Stipe Miocicem, której stawką był tytuł mistrza. Już po pierwszej rundzie mocno się wygazował i nie był w stanie zbyt wiele zrobić, ale udało mu się przewalczyć wszystkie rundy. Po Kameruńczyk stwierdził, że ta walka była dla niego ważnym doświadczeniem i wiele się nauczył.

„Podoba mi się ta walka. On wygląda jak – nie wiem, czy kiedykolwiek widziałeś tego faceta, on jest bardzo, bardzo duży i silny. Naprawdę chcę tego spróbować. Posłuchaj, są trzej zawodnicy, którzy chcą mnie, a ja chcę Brocka.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *