Francis Ngannou wie jaką strategię jego były trener Fernand Lopez zestawi Cirylowi Gane w walce na UFC 270

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Francis Ngannou zasugerował, że już wie, jaką strategię wymyśli jego były trener Fernand Lopez dla Ciryla Gane na ich walkę unifikacyjną o tytuł mistrza wagi ciężkiej na UFC 270.

Ngannou trenował kiedyś w MMA Factory pod okiem Lopeza. Przez pewien czas nawet sparował z Gane. „The Predator” rozstał się z Lopezem kilka lat temu i obecnie trenuje pod okiem Erica Nicksicka w Xtreme Couture w Las Vegas.

Ich rozstanie nastąpiło w atmosferze konfliktu. Nie dziwi więc fakt, że zarówno Ngannou jak i Lopez wielokrotnie mówili sobie nawzajem cierpkie słowa przy okazji zbliżającej się walki z obecnym podopiecznym Lopeza, Gane.

W rozmowie z Megan Olivi z UFC, Francis Ngannou poruszył temat możliwego planu Fernanda Lopeza na walkę z Cirylem Gane.

Olivi zauważyła, że Lopez wierzy, że jest w stanie wymyślić gameplan dla swojego zawodnika, aby pokonać mistrza. Ngannou zareagował stwierdzając:

„Cóż, myślę, że jest wręcz przeciwnie. Nie sądzę, żeby on (Fernand Lopez) wiedział cokolwiek o mnie. Myślę, że jestem zupełnie innym zawodnikiem. Ale ja wiem o nim wszystko. Dosłownie, mogę myśleć jak on. Wiem jaki jest jego gameplan. Mogę wejść w jego umysł i wyobrazić sobie nad czym dokładnie pracuje, bo znam tego człowieka. Wiem jak on myśli; więcej niż on może sobie nawet wyobrazić.”

Mistrz UFC w wadze ciężkiej Francis Ngannou zmierzy się z tymczasowym mistrzem Cirylem Gane na gali UFC 270, która odbędzie się 22 stycznia.

Zwycięzca tego pojedynku zostanie niekwestionowanym mistrzem wagi ciężkiej UFC i prawdopodobnie jeszcze w tym roku będzie bronił tytułu przeciwko Jonowi Jonesowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *